Bursa
Açık
enBursa Haber

Büyükataman: MHP'yi itibarsızlaştırmak istiyorlar

BURSA , 06 Haziran 2018 Çarşamba, 11:29

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, seçmenin "Bir araya gelip ortak çözüm üretin" mesajı verdiğini belirterek, "Vatandaş MHP'nin 15 Temmuz öncesi ve sonrası aldığı inisiyatifi olumlu buluyor" dedi.

Büyükataman: MHP'yi itibarsızlaştırmak istiyorlar

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, seçimn sürecini Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'a değerlendirdi. Büyükataman'ın mesajları şöyle:

'SEÇMEN CUMHUR İTTİFAKI'NA OLUMLU BAKIYOR'

"Gittiğimiz her yerde büyük bir sevinçle ve ilgiyle karşılanıyoruz. Bize gösterilen ilgi üst düzeyde. Geçmiş seçim çalışmalarıyla mukayese ettiğimde, Cumhur İttifakı'na seçmenin olumlu baktığını görüyorum. Siyaset kurumunun parçalı yapısı, ekonomideki sorunlar, dış ilişkilerde yaşananlar nedeniyle seçmen siyasetçilere 'Bir araya gelin ve ortak çözüm anlayışı üretin' mesajı verdi. Bu nedenle Cumhur İttifakı'nı kurduk. Vatandaş 'Türkiye varsa biz varız' anlayışını ortaya koyuyor."

'SEÇMEN 'BAHÇELİ'YE BORCUMUZU ÖDEYECEĞİZ' DİYOR'

"Dün söylediğinin arkasında duran MHP'nin 15 Temmuz öncesi ve sonrası aldığı inisiyatifi vatandaş olumlu buluyor. Gittiğimiz her yerde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'ye büyük bir teveccüh görüyorum. Hatta, 'Tıpkı adı gibi gerçek bir devlet adamı' diyenlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Sahada 'Cumhurbaşkanlığında oyum Reis'e, milletvekili seçiminde de Devlet Bahçeli'ye borcumuzu ödeyeceğiz' diyenlerle karşılaşıyoruz."

'MHP'Yİ İTİBARSIZLAŞTIRMAK İSTİYORLAR'

"7 Haziran seçimiyle 1 Kasım seçimi arasında 2 milyon oy kaybımız oldu. O gün 'Neden ittifak yapmadınız?' diye tepki gösterip MHP'yi suçlayanlar bugün de 'Neden AK parti ile ittifak yapıyorsunuz?' diyorlar, Cumhur İttifakı'na karşı çıkıyorlar. MHP'yi zorda bırakıp itibarsızlaştırmak istiyorlar."