Bursa
Açık
20.1°
enBursa Haber

Büyükataman: MHP tüm engelleri aştı

BURSA , 28 Haziran 2018 Perşembe, 10:20

24 Haziran öncesi Cumhurbaşkanı seçiminin ilk turda sonuçlanacağını söyleyen MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, "Hamdolsun yanılmadım" dedi. Büyükataman'a göre, seçim ikinci tura kalsaydı, kriz, kargaşa ve kaos olma ihtimali vardı.

Büyükataman: MHP tüm engelleri aştı

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'ın bugünkü köşesinde yer alan değerlendirmeler şöyle:

'HAMDOLSUN YANILMADIM'

"Vatandaş Cumhur İttifakı'ndan hoşnut olduğunu her gittiğimiz yerde samimiyetle söyledi. İlk turda biteceği kanaati taşıdığımı size propaganda amacıyla değil, gözlemlediğim için söyledim. Hamdolsun yanılmadım. Sonuç milletin sağduyusu ve ferasetidir. Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tura kalması halinde kriz, kargaşa ve kaos olma ihtimali vardı. İnsanımız buna fırsat vermedi."

'DAHA FAZLA VEKİL UMUT EDİYORDUM'

"MHP olarak daha fazla milletvekili çıkarmayı sağlayacak netice umut ediyordum. En azından Bursa'da her 2 bölgeden daha fazla milletvekili çıkaracağımızı tahmin ediyordum, ama olmadı. MHP'nin Cumhur İttifakı içinde yer almasının sorumluluğunu üstlenerek, samimi gayret içinde olduk, vatandaştan da güzel karşılık bulduk."

'MHP TÜM ENGELLERİ AŞTI'

"MHP'nin barajı aşamayacağını, bitip tükendiğini ısrarla ifade eden çevreler ve bu söylenenlere katkı sağlayan sipariş anket servisleriyle siyaset terzilerinin olağanüstü çabaları milletin zihnini kısmen bulandırdığı için barajın aşılamayacağı algısı oluştu, ama MHP tüm engelleri aştı. Her şeye rağmen elde edilen bu tablo ve milletvekili sayısı gerçekten yabana atılamayacak bir sonuç oldu."

'SEVİYELİ SİYASETE DEVAM EDECEĞİZ'

"MHP Meclis'te ülkenin ihtiyacı olan, vatandaşın çözüm bekleyen sorunların öncelikle ele alınması için elinden gelen gayreti gösterecek. TBMM'de daha geniş katılımlı bir tablo, vatandaşın önemli bir kısmının iradesinin yansıdığı bir parlamento söz konusu. İnşallah aklıselimin hakim olduğu, vatandaşın problemlerini görmezden gelen, siyaseti gerginleştirip kutuplaşmayı derinleştirecek yaklaşım olmaz. Biz MHP olarak seviyeli siyaset anlayışına uygun tavrımızı sürdüreceğiz."