Bursa
Açık
16.4°

Büyük Birlik Partisi 27 yaşında

GÜNCEL , 28 Ocak 2020 Salı, 16:37

Büyük Birlik Partisi 29 Ocak'ta 26 yılı geride bırakacak. BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, partisinin kuruluş yıldönümü ile açıklama yaptı.

Büyük Birlik Partisi 27 yaşında

29 Ocak 1993'te kurulan Büyük Birlik Partisi yarın 27 yaşına girecek.

Partisi'nin kuruluş yıldönümü ile ilgili açıklama yapan BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, "Aynı ideal ve aynı ülkü ile çalışıyoruz ve yılmadan, yorulmadan bu aziz millete hizmet etme yolunda çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Alfatlı'nın açıklaması şöyle:

"27 yıllık tertemiz mazisi, geleceği dair söylenecek sözü ve milletin muktedir iktidarını gerçekleştirecek, hem ülkemiz hem de yakın coğrafyamızda mazlumun yanında, zalimin ve zulmün karşısında olma kararlılığı ve iradesini teşkilat ve mensuplarının her zerresinde hisseden, şehit kurucu Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu'nun ayak izlerine basarak, 27 yıldır hiçbir derin güçten destek almadan, yalnızca milletine güvenen ve milleti ne istiyor ve ne diyorsa ona göre siyaset yapan büyük birlik partisi 27 yaşını kutluyor. Bu kutlu davada bugüne kadar emeği geçen herkese şükranlarımı arz ediyorum.iİnşallah bu dava dürüst, ahlaklı, fedakar ve cefakar anadolu insanının iktidara uzanan eli olacaktır. Önce insan diyerek yola çıkan bu allı pullu Türkmen kervanı elbette tüm dünyada ve her zaman mazlumların sesi, soluğu olacak, zalimlerin karşısında ve her zaman onların korkulu rüyası olacaktır. Zamanı gelmiş bir fikrin karşısında hiçbir güç duramaz. Zamanı gelmiş fikir "yeni dünya düzeni" karşısında ahlak, adalet ve insaca yaşamı hedefleyen 'Nizam-ı Alem'dir' . Büyük Birlik, sadece bir parti, karşı duruş ya da bir tepki hareketi değil, kendi felsefesi, fikri, ideolojik sistematiği olan özgün bir medeniyet projesinin adıdır.
Milliyetçilikle bezenmiş, muhafazakarlıkla desteklenmiş, demokrasi ile taçlanmış ve hukukla hemhal olmuş ideal bir siyaset olarak; 'Türk-İslam ülküsü'nün tüm insanlığa ümit olması en büyük hayalimiz ve siyasi iddiamızdır. 'Yeni bir Türkiye' kurma iradesini ve 'Anadolu ateşinin' fitilini ateşleyecek, tüm bunları ülke siyasetine etkin hale getirebilecek vizyona sahip siyasal oluşum Büyük Birlik Partisi'dir.
Davamızın kurucu lideri, şehit liderimiz, Muhsin Yazıcıoğlu'na ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Rabbim, devletimiz, milletimiz ve birliğimizi daim etsin inşallah."