Bursa
Çok Bulutlu
10°
enBursa Haber

Bütün parametreler Bursa'yı gösteriyor

BURSA , 10 Haziran 2018 Pazar, 23:55

Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Yenişehir ilçesinde otomotiv test merkezinin inşaatına kısa sürede başlanılacağını söyledi.

Bütün parametreler Bursa'yı gösteriyor

Bursa'nın güçlü markalarla otomobil üretimi yapılan bir kent olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, Yenişehir ilçesinde de otomotiv test merkezinin inşaatına kısa sürede başlanılacağını kaydetti.

Çavuşoğlu, otomotiv test merkezlerinin sadece İspanya, İngiltere ve Güney Kore'de bulunduğunu ve bu açıdan önem taşıdığını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Yani yerli otomobil üreteceksiniz, onun teknolojik verilerini bir başka ülkede test ettireceksiniz. Belki aylarca sıra bekleyeceksiniz. Oraya bir para ödeyeceksiniz. Yanı sıra sizin teknolojik gizliliklerinize o ülkenin çalışanları sahip olacak. Dolayısıyla yerli otomobili üretmek kadar yerli otomobilin testini de bu ülkede yapmak çok önemliydi, AK Parti bu konuda da büyük bir vizyon gösterdi."

Otomotiv test merkezinde sadece otomobil test edilmeyeceğini vurgulayan Çavuşoğlu, "Aynı zamanda savunma sanayisinde üretilen araçlar da burada test edilecek. Hem otomotiv üretiminde marka olmuş, hem yedek parçada marka olmuş, diğer taraftan otomotiv test merkezi de Bursa'da olunca yerli otomobilin üretim yerinin Bursa'ya ne kadar yakışacağını sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız mutlaka değerlendirecektir. Bütün parametreler Bursa'yı gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, seçimlere kısa süre kaldığını anımsatarak, "AK Parti olarak hazırız. Gelecek vizyonumuz hazır. 24 Haziran'dan itibaren Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti milletvekillerinden oluşan bir yasama meclisiyle güçlü, etkin ve hızlı kararların alındığı, bürokratik süreçlerin tamamen daraldığı ve hızla yol alacağımız, şahlanacağımız bir döneme gireceğiz." diye konuştu.