Bursa
Parçalı Bulutlu
18°

BUSİAD'dan bayram ve toparlanma mesajı

EKONOMİ , 22 Mayıs 2020 Cuma, 11:49

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Covid-19 salgını gölgesinde kutlanacak bu yılki Ramazan Bayramı'nın başka bir anlamı olduğunu belirterek, "Hem Ramazan'ın, hem de karantina günlerimizin kısmen de olsa sona ermesini kutlayacağız. Bu bayram bizim yeniden çarkları döndürmemizin de başlangıcı olacak" dedi.

BUSİAD'dan bayram ve toparlanma mesajı

BUSİAD Başkanı Türkay, Türkiye'nin yaklaşık 2 aydır evde kalarak zorlu bir sınavı geride bırakmak üzere olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Sağlıkta elde edilen başarıyı, artık ekonomiyi canlandırarak taçlandırmamız gerekiyor. Bunun için yapılması gerekenler defalarca dile getirildi. Öncelik çarkların dönmesinde. Çarkların dönmesi halinde, işsizlikle de, ihracat düşüşüyle de mücadele edebilirz. Bunun için Merkez Bankası'nın politika faizini düşürmesi de önemli bir adımdır. Artık paraya daha kolay ulaşmamız gerekiyor. Finans sorununu uygun şartlarda sağlayan iş insanımızı zorlukları aşacağına inanıyoruz. Bir de, ihracatla kalkınmak durumunda olan bir ülke olduğumuz için rekabetçi kurda ısrarlı olmalıyız."

Bayram sonrasına herkesin hızla toparlanma için kendini hazırlaması gerektiğini de ifade eden Türkay, "Ramazan Bayramı'nın ardından başlayacak toparlanmanın Kurban Bayramı'na kadar tamamlanmasını umut ediyoruz. Tüm halkımızın bayramını şimdiden kutlarım" dedi.

Seyahat yasağı kalkar kalmaz Bodrum'a akın ettiler
Seyahat yasağı kalkar kalmaz Bodrum'a akın ettiler
Kaz Gölü kurtuldu
Kaz Gölü kurtuldu
Takoran Vadisi'nde sezon başladı
Takoran Vadisi'nde sezon başladı
Yaz ve kış bir arada
Yaz ve kış bir arada