Bursa
Çok Bulutlu
5.6°

Bursaspor ziyaretinde o soru tam 3 kez soruldu!

BURSASPOR , 11 Şubat 2020 Salı, 17:44

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursaspor Başkanı Mesut Mestan ile teknik heyet ve futbolcuları Özlüce tesislerinde ziyaret etti. "Yeniden Büyük Bursaspor" kampanyasını yürüten BTSO Başkanı Burkay, enBursa.com'un ısrarlı soruları üzerine kampanyada şu ana kadar ne kadar para toplandığı konusunda ilk kez açıklama yaptı. Burkay'ın topu Bursaspor yönetimi ve Bursaspor taraftarlarına atması dikkat çekti.

Bursaspor ziyaretinde o soru tam 3 kez soruldu!

Ziyarette Vali Canbolat ile Büyükşehir ve BTSO Başkanları, teknik heyet ve futbolculara moral vermek için motivasyon konuşmaları yaptı. Elbette konuşmaların en dikkat çekici bölümü yaşanan maddi sıkıntıydı.

TAKIMA MORAL MESAJLARI

Özetle futbolculara "Siz saha içinde hedefe kilitlenin ve Bursaspor'u Süper Lig'e taşıyın, biz başlattığımız kampanya ile saha dışındaki maddi sorunları çözeceğiz" mesajı verildi.

KAPTAN'DAN MANİDAR SÖZLER

Teknik Direktör İbrahim Üzülmez'in, yaşanan maddi sıkıntıları saha içine yansıtmadıkları için futboolcularına teşekkür etmesi ve kaptan Selçuk'un ziyarete gelen heyete "Başkanımızı bu sıkıntılı süreçte yalnız bırakmayın" demesi özellikle dikkat çekti.

Şehrin en önemli kurumları ziyarete gelmiş, futbol takımı ve yönetimin maddi manevi yanında olduklarını belirtmişti. Ancak, Bursaspor taraftarının merakla beklediği o soru bu toplantıda da yanıtlanmamış, "Biz çözüyoruz, kampanya devam ediyor, biz size inanıyoruz, siz saha içine odaklanın ve gerisini bize bırakın" minvalinde cevaplar verilmişti.

Elbette o soru "Yeniden Büyük Bursaspor" kampanyasında bu zaman dek ne kadar para toplandığı ve bunun dağılımıyla ilgiliydi. Malum, Burkay, 4 Ocak'ta gerçekleşen kampanya tanıtım toplantısında "İş dünyası olarak 100 bin forma alma hedefi karşılığında 10 milyon TL'lik bir meblağ oluşturacağız.Büyükşehir Belediye ve 17 belediyemiz de 80 bin formalık artı katkı sağlayacaktır. Ayrıca esnaf odaları birliğimiz BESOB ve Akademik Meslek Odalarımızın da bu kampanyaya 10'ar bin forma ile toplam 20 bin forma katkı sağlayacak. Bunlara ilaveten Bursaspor taraftarımızdan da 16 bin forma karşılığı olarak bağışlarıyla bu kampanyaya katılımlarını bekliyoruz. Böylece Bursasporumuz için 216 bin forma desteği ile 21.6 milyon TL'lik kaynak oluşturacağız." demişti.

VERİLEN SÖZLER TUTULDU MU?

Peki, gelinen noktada ne kadar toplandı, kurumlar verdikleri taahhütlerin ne kadarını yerine getirdi?

Toplantıda konuşmalar bitmiş, baklavalar gelmiş ve yavaş yavaş hoş sohbet havası başlamıştı ki enBursa.com muhabiri, "Acaba bu sorunun yanıtını bir tek ben mi merak ediyorum?" diyerek, soruyu sordu. Soru duyulmuştu ancak üzerine alınan olmadı. Bunun üzerine "Duyulmadı herhalde" diye düşünen muhabir arkadaşımız soruyu tekrarladı. Görünen o ki yine kimse soruyu üzerine alınmadı. Yanıt almakta kararlı olan enbursa.com muhabiri üçüncü kez soruya hazırlanırken, devreye Vali Yakup Canbolat girdi.

CANBOLAT'TAN BURKAY'A PAS

Canbolat, "Kampanyada toplanan miktar soruluyor" diyerek soruyu Burkay ve Aktaş'ın oturduğu sol tarafına pasladı.

Bunun üzerine sorunun tam anlaşılması için devreye giren enBursa.com muhabiri tekrar ve anlaşılır bir şekilde souruyu sordu. Vali Canbolat'ın soruyu dillendirmesi, muhabirin de tekrar sorması üzerine BTSO Başkanı İbrahim Burkay, yanıt vermek zorunda kaldı.

BAŞKAN AKTAŞ'TAN İMALI GÜLÜMSEME

Burkay, soruyu yanıtlamak için bir girizgah yapıyordu ki hemen yanında oturan Başkan Aktaş'ın imalı bir gülümseme ile Burkay'a bakması dikkat çekti.

Bir aylık sürede toplam hedefin yarısına ulaşıldığını belirten Burkay, şunları söyledi:

'İŞ DÜNYASINDAN YÜZDE 50'

"Şu anda bir ayı doldurduk sayılır. Bu bir ay içinde yaklaşık bizim toplam hedeflediğimizin yüzde 50'sini bulduk. Burada Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Bey gerçekten katkı koydu. İş dünyası da taahhüt ettiğinin neredeyse yüzde 50-60'şını topladı"

Buraya kadar, istemeden de olsa bir yanıt veren Burkay'ın iş dünyası ve diğer kurumlar olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyleyip topu Bursaspor yönetimi ve taraftarlarına atarcasına sarf ettiği sözler de dikkat çekti.

TOPU YÖNETİMİ VE TARAFTARA ATTI

Burkay, "Birkaç kurum var. Yönetimimizin biraz daha o kurumlarla şeylerini arttırıp onları da oyunun içine katması lazım. Bursaspor taraftarının oyunun içine girmesi lazım." dedi.

Burkay, tıpkı başladığı gibi soruya verdiği yanıtı nasıl bitireceği ile ilgili bir toparlama yapmaya çalışıyordu ki devreye bir kez daha Bursa Valisi Yakup Canbolat girdi ve kampanyanın hala devam ettiği, rakamın kampanya tamamlandığında açıklanmasının daha doğru olacağını söyledi.

BURSASPOR'A MORAL ZİYARETİ-AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN...