Bursa
Parçalı Bulutlu
16.2°

Bursaspor'un Ümraniye planı hazır

BURSASPOR , 15 Ekim 2019 Salı, 17:53

Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Ümraniyespor maçı hazırlıkları devam ederken, açıklamalarda bulundu. Koşukavak, "Planlarımız var, onları cumartesi görelim" dedi.

Bursaspor'un Ümraniye planı hazır

Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Ümraniyespor maçı hazırlıkları devam ederken, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Koşukavak'ın açıklamaları şöyle:

MİLLİ MAÇ DEĞERLENDİRMESİ

"Bir yapılanma var. Zamana ihtiyaç var. Birlikteliğe ihtiyaç var. Fransa deplasmanından bana göre iyi bir sonuç alındı. İlerleyen zamanlarda daha iyi bir milli takım olacağına inanıyorum."

'ÜMRANİYE OTURMUŞ BİR TAKIM'

"Ümraniye şu an lider ve uzun süredir bir arada oynayan bir kadro var. İstanbulspor'da şampiyon olduğumda da onlarla çekişiyordum. O kadroyu oradan biliyorum. 3-5 transferle takviye yapıp kadroyu korumaya çalışıyorlar. 14 puan alan bir takım, illa ki doğru bir şeyler yapıyordur. Rakip analizlerinde neyi doğru yaptıklarını inceledik, gördük, ona göre hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Umut ettiğimiz skoru inşallah alacağımızı düşünüyorum."

'PLANLARIMIZ VAR'

"Oyunun bütünüyle ilgileniyorum. Tabii bu demek değil ki etkili oyuncularıyla ilgilenmeyeceğiz. Erzurum maçında bunu yaptık. Ona benzer planlarımız var, onları cumartesi günü görelim."

ONUR VE BURAK'IN DURUMU

"Onur ve Burak yavaş yavaş antrenmalara başladı ama şu anda oynayacak durumda değiller. Yüzde 80 bir durumda sakatlıkları devam ediyor. Erken kullanıp eskiye dönmek istemiyorum. Bir maç için riske edip sonra 2 ay tekrar beklemek istemiyorum."

'YENİ OLUŞAN BİR TAKIMIZ'

"Birlikte oynamak çok büyük bir avantaj. Sahada gelişen ani reaksiyonlara cevap vermeniz gerekiyor. Erken golden sonra geri dönmek zor ama takımın birlikte hareket etme duygusu geliştiği zaman bu tip şeylere reaksiyon verme kabiliyeti kazanacak.Şu an biz yeni oluşan bir takımız. Yeni takımlarda deplasmanda geriye düştüğünüzde hızlı cevap vermek kolay olmuyor."