Bursa
Puslu
18.1°
enBursa Haber

Bursaspor'un aldığı ceza dudak uçuklattı!

BURSASPOR , 12 Haziran 2019 Çarşamba, 07:47

Bursaspor, geçen sezon PFDK'dan toplamda 1 milyon 365 bin lira ceza aldı. En yüksek rakam 300 bin TL ile Fenerbahçe maçında.

Bursaspor'un aldığı ceza dudak uçuklattı!

Mali kriz içerisindeki Bursaspor, Spor Toto Süper Lig'den de düşmesiyle birlikte ekonomik açıdan ağır bir darbe alırken, geçen sezon süresince Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan alınan cezalar da kulübün mali yapısını zorladı. Bursaspor Kulübü, geçen sezon PFDK'dan toplamda 1 milyon 365 bin lira ceza aldı. Böylelikle yeşil beyazlı kulüp, ligde en çok ceza alan kulüp oldu. Bursaspor Kulübü'nün aldığı cezalarda özellikle çirkin ve kötü tezahürat önemli rol oynadı.Bursaspor, PFDK'dan çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle toplamda 890 bin lira ceza aldı.

Yeşil beyazlılar, sezon sürecinde saha olayları için 360 bin lira, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması nedeniyle 75 bin lira ve talimatlara aykırılık nedeniyle 40 bin lira ceza ödedi. PFDK'dan Bursaspor'ınen yüksek cezayı aldığı karşılaşma, ligin 18'inci haftasında Fenerbahçe'ye karşı Bursa'da oynanan mücadele oldu. Yeşil beyazlı kulüp, toplamda 300 bin liralık ceza ödedi. Bu rakam aynı zamanda sezon boyunca bir maçta alınan en yüksek cezalardan biri olarak dikkat çekti.