Bursa
Açık
23.8°

Bursaspor taraftarından milletvekillerine sitem

BURSA , 29 Temmuz 2020 Çarşamba, 20:55

Yeşil-beyazlı taraftarlar Bursaspor'ın hakkını yeterince savunmayan Bursa milletvekillerine sosyal medyadan tepki gösterdi.

Bursaspor taraftarından milletvekillerine sitem

TFF'nin almış olduğu Süper Lig 2019/2020 Cemil Usta Sezonu için küme düşmenin kaldırılması kararı birçok kesimden tepki çekti.

Bu kararın ardından Bursaspor taraftarı sosyal medyadan Bursa milletvekilerine tepki gösterdi. Yeşil-beyazlı taraftarlar, seçim dönemi haricinde Bursaspor'a yeteri kadar sahip çıkmayan vekillere mesajlarını, "#BursadaVekilİstemiyoruz" etiketinden gönderdi.

Bursaspor Genel Kurul Üyesi Cengiz Duman, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman'ın karton fotoğrafını paylaşarak, "#BursadaVekilİstemiyoruz Biz en son kartonu Atatürk Stadyumunda kıçımızın altında bıraktık... Kartondan çok bir şey olmuyor yani..." mesajını gönderdi.

Avukat ve Bursaspor Kongre Üyesi Hakan Dinçtürk, "#BursadaVekilİstemiyoruz Mahalle muhtarlığı dahi yapamayacak insanlar Bursa siyasetinde söz sahibi olacağım diye birbirlerlerini yiyip bitirirlerken siyasi güç TFF'ye beklenen kararı aldırdı ve onlarda etraflarına aval aval bakınıyorlar.Çok YAZIK!" dedi.

Yeşil-beyazlı taraftarın önde gelen isimlerinden Enes Aydın, "Bu Şehirde Hiç Birinize İhtiyaç Yok #BursadaVekilİstemiyoruz" mesajını gönderdi.

Mesajına partilerin Bursa milletvekillerini de etiketleyen Özcan Sönmez, "Bizleri yalnız bıraktığınız için teşekkür ederiz..!" ifadesini kullandı.

Bursaspor'a gösterilen ilgi ve alakanın sadece seçim dönemlerinde olduğunu belirten, Mustafa Balcı, "Oy istemeye gelirken koşarak geliyorsunuz ama Bursa'nın sorunlarından kaçıyorsunuz. Siz Bursa halkının sesi değil en büyük sorunusunuz. #BursadaVekilİstemiyoruz" tepkisini gösterdi.

UNİTİMSAH Başkanı Cem Tunçbilek, "14 yaşındayken Bursa Milletvekillerinin 12 sinin isimlerini kim olduklarını ezbere biliyordum.yaşım 39 oldu şimdi 2 yada 3 ünün kim olduğunu biliyorum..şehirden bu kadar uzak olunmaz.o yüzden #BursadaVekilİstemiyoruz" mesajını gönderdi.

'Legend Teksas' tribün grubu sosyal medya hesabından, "Tepkimiz yeminimizdir Bursaspor sizin için yoksa sizde yok sayılacaksınız #BursadaVekilİstemiyoruz" uyarısında bulundu.

"#BursadaVekilİstemiyoruz" etiketine mesaj gönderen Recep Şengezen, "Sizin suçunuz yok SİZİ ORAYA GETİREN (biz) BURSALILARIN SUÇU BU SAYENİZFE Koskoca ŞEHİR,koskoca CAMİA,ülke çapında SALLANMIYOR YAZIKLAR OLSUN #BursadaVekilİstemiyoruz" dedi.

Burak Can Korkmaz ise, "Seçimler yaklaşırken tak Bursaspor rozetini esnafı ziyaret et düğünlere katıl cenazede boy göster kulübü ziyaret et sonra camianın hakkını yedikleri zaman üç maymunu oyna hiç bişey yokmuş gibi davran oh be güzel dünya dimi sayın vekiller sayın başkanlar. #BursadaVekilİstemiyoruz " mesajını paylaştı.