Bursa
Açık
9.4°
enBursa Haber

Bursaspor her yerde!

BURSASPOR , 29 Mart 2018 Perşembe, 17:28

Türkiye'de altyapısı en güçlü kulüplerden biri olan Bursaspor'un futbol okulu şimdi de Kütahya Tavşanlı'ya açıldı.

Bursaspor her yerde!

Kütahya Tavşanlı'da, Bursaspor Futbol Okulu açıldı. Tavşanlı'daki Bursaspor Futbol Okulu'nun sorumlusu Hakan Dönmez yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Türkiye'de futbolda altyapı konusunda çok eksiğimiz var ve altyapı eğitimine maalesef ülkemizde erken yaşta başlanmıyor.Tavşanlı'da küçük erkek ve kız gruplarında lig olmaması ve de 12-13 yaş grubunda liglerin yaz aylarında 1 ay sürmesi, çocuklarımızın geri kalan 11 ayda boşta olması bizleri arayışa itti.

Bizim ana hedefimiz yıl boyunca kız ve erkek çocuklarımıza spor yaptırarak onları zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak. Diğer amacımızsa yetenekli çocuklarımıza yıl boyunca deneyimli ekibimizle eğitim vererek Türk futboluna yeni yıldızlar yetiştirmek. Yaptığımız bu çalışmayla beraber Tavşanlı'da bulunan bütün kulüplerin altyapılarına hizmet etmiş olacağız. Ayrıca tüm çocuklarımızı Bursaspor altyapı takımlarıyla sık sık maçlar yaptırarak onların Bursaspor'a gidebilmesine imkan sağlayacağız. Bununla da kalmayarak çocuklarımızı Bursaspor dışında ülke genelinde turnuvalara götürerek onların yıldız olabilmesine imkan sağlayacağız.

Bursaspor'u seçmemizin sebebi ilçemize en yakın ve Süper Lig'de şampiyonluk yaşamış büyük bir kulüp olmasından dolayıdır."

Meteoroloji artık "polen" tahmini de yapacak
Meteoroloji artık "polen" tahmini de yapacak
'Kirli hava sigaradan daha öldürücü'
'Kirli hava sigaradan daha öldürücü'
Kim'in kimi taklit ettiği ortaya çıktı
Kim'in kimi taklit ettiği ortaya çıktı
15 ünlüden 'Hey Onbeşli' ağıdı
15 ünlüden 'Hey Onbeşli' ağıdı