Bursa
Parçalı Bulutlu
23.5°

'Bursaspor hedefinden asla sapmayacak!'

BURSASPOR , 27 Eylül 2019 Cuma, 20:31

Bursaspor Kulübün'den "6 puan silme ve 3 dönem transfer yasağı" iddialarıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, kritik karşılaşmalar öncesi bu tür iddiaların yayılmasının "manidar" olduğu belirtilerek, "Bu tarz haberlerle bizleri yıkmaya çalışanlar, maalesef istedikleri sonuca ulaşamayacaklardır" denildi.

'Bursaspor hedefinden asla sapmayacak!'

Bursaspor Kulübü'den "Kamuoyuna duyuru" başlığıyla yapılan açıklama şöyle:

"Bugün önce bir yerel gazetede, ardından sosyal medyada kulübümüz hakkında 6 puan silme ve 3 dönem transfer yasağının gündemde olmasına yönelik 'asılsız ve gerçeği yansıtmayan haberler' yer almıştır.

Zorlu ve çok önem verdiğimiz karşılaşmalar öncesinde yaşadığımız süreç, maalesef bu karşılaşma öncesinde de amacını anlamadığımız şekilde tekrarlanmıştır.

Öncelikle kasıtlı olduğuna inandığımız bu haber, gerçeği yansıtmadığı gibi gerek kentte, gerek camiada, gerek yönetimimiz, gerek teknik heyet ve oyuncularımız üzerinde de olumsuz etkiye neden olmaktadır.

Geçmişten gelen borçlarla ilgili FIFA'da bazı dosyalarımızın bulunduğu herkes tarafından bilinmektedir ancak söz konusu asılsız haberlerde bahsedildiği gibi yakın bir zamanda kulübümüze böyle bir ceza gelmesi söz konusu değildir.

Kulüp Başkanımız Mesut Mestan, eksi 3 puan silinmesi kararının iptaline yönelik İstanbul'da bizzat kendisinin itiraz başvurusu yaptığı gün ve en önemlisi zorlu Erzurumspor maçı öncesi ortaya atılan bu iddialar oldukça manidardır.

Birlik ve beraberlik içinde olmaya ihtiyacımızın bulunduğu bugünlerde, bu tarz haberlerle bizleri yıkmaya çalışanlar, maalesef istedikleri sonuca ulaşamayacaklardır.

Bizler ne olursa olsun belirlediğimiz hedeften asla sapmadan Bursaspor'u layık olduğu Süper Lig'e taşımak için takımına gönülden destek veren renktaşlarımızla yolumuza emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Söz konusu haberlerin yorumunu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."