Bursa
Parçalı Bulutlu
28.5°

Bursaspor eski günlerdeki gibi

BURSASPOR , 08 Eylül 2019 Pazar, 19:19

Bursaspor ile Fenerbahçe ülkemizde ve dünya çocuklarına farkındalık oluşturmak için hazırlık maçında karşı karşıya geldi. Bursaspor, Fenerbahçe karşısında 2-1 galip geldi.

Bursaspor eski günlerdeki gibi

Yeşil-beyazlılar, hazırlık maçında sahasında Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'yi konuk etti. Milli ara sebebiyle Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda oynanan karşılaşmaya her iki takımın taraftarları karşılaşmaya ilgi gösterdi.

MÜSABAKADAN FOTOĞRAFLAR

Ülkemizde ve dünya çocuklarına farkındalık oluşturmak için oynanan karşılaşma öncesinde stadyumda sadece çocuk müzikleri çalındı. Ayrıca müsabaka başlamadan her iki takımın futbolcuları çiçek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Bursaspor Başkanı Mesut Mestan ise forma dağıttı.

Plaket ve forma takdiminin ardından müsabakanın başlama vuruşunu 1 Lösev ve 1 down sendromlu çocuk yaptı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Bursaspor Başkanı Mesut Mestan, karşılaşmayı çocuklarla beraber yedek kulübesinin arkasında takip etti. Seremoniye her iki takımın oyuncuları çocuklarla çıktı.

Karşılaşma başladıktan sonra ilk bir dakika her iki takımın taraftarları alkışladı. Lösev, Türkiye Down Sendromlular Derneği, Otizm Vakfı, ENSEV Fiziksel Engelli Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, Bursa Yetimder, Bursa Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği, Bursa Özel Eğitim, Bursa Çocuk Gelişimi ve Eğitimcileri Derneği'nden özel misafirler her iki takımın yedek kulübesinin arkasında oluşturulan özel tribünde yerini aldı.

Hazırlık maçında Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Bursaspor, sahaya şu isimlerle çıkıyor:

Fenerbahçe'nin ilk 11'i şu şekilde:

CANLI ANLATIM

1' Sembolik başlama vuruşuyla birlikte müsabaka başladı.

GOOOOOOOOOOOOL!

3' Bursaspor, Fenerbahçe karşısında Burak Altıparmak'ın golüyle 1-0 öne geçti.

6' Fenerbahçe, Bursaspor defansının hatasının ardından gole çok yaklaştı.

27' Fenerbahçe köşe vuruşu kullandı.

39' Bursaspor çok net bir pozisyondan yararlanamadı.

42' Bursaspor, Burak Kapacak'ın golüyle 2-0 öne geçiyor.

45' İlk yarı sona erdi.

46' İkinci yarı başladı.

87' Fenerbahçe Garry Rodrigues ile golü buldu.

90' Maç sonucu Bursaspor 2-1 Fenerbahçe