Bursa
Açık
20.1°

Bursaspor'da 'sportif direktör' krizi

BURSASPOR , 10 Ocak 2020 Cuma, 16:13

Bursaspor'da sezon arasıyla birlikte gözler transfer çalışmalarına çevrilirken, camiada "Selçuk Erdoğan" krizi yaşanıyor. Yanlış politika izlemekle eleştirilen ve Antalya kampında gazetecilere "İstesem transferi bir saniyede bitiririm" dediği belirtilen Sportif Direktör Selçuk Erdoğan'a istifa çağrıları geliyor.

Bursaspor'da 'sportif direktör' krizi

Yeni sezona "Yeniden Zirveye" sloganıyla ve Süper Lig'e çıkma hedefiyle başlayan Bursaspor'da şimdi de "Sportif Direktör Selçuk Erdoğan" krizi var!

Sezon başında yaptığı açıklamalarla gençleşme vurgusu yapmasına karşın 30-33 yaşlarındaki futbolcu transferleriyle şimşekleri üzerine çeken Erdoğan, son olarak Antalya kampında gazetecilere yaptığı öne sürülen "İstesem transferi bir saniyede bitiririm", "Siz işte bu yüzden büyüyemiyorsunuz" gibi küçümser sözler sarf ettiği belirtildi.

Selçuk Erdoğan'a hem gazetecilerden hem de taraftar gruplarından sert tepki geldi.

Taraftar liderlerinden Enes Aydın, Erdoğan'ın geçen yıl küme düşen takımın yardımcı antrenörüyken sportif direktörlüğe getirildiğini belirterek, "Sezon başından belli. Yaklaşık 13 transfer yapıldı ve bu transferlerin hangi bütçeyle, ne şekilde yapıldığı kamuoyuna açıklanmadı. İşin şeffaflığı açısından bunları kamuoyuna açıklasınlar ya da istifa etsinler." dedi.

Aydın, şunları söyledi:

'38 YAŞINDAKİ ADAMA 2 MİLYON VERİLİR Mİ?'

"Düşmüş takımın yardımcı antrenörü. Kim bunun arkasındaki güç? Mesut Mestan'la arasındaki bağ nedir? Bunu kimse bilmiyor. Ya Selçuk Erdoğan gider ya Mesut Mestan gider ya da ikisi gider. Yaptığımız 13 transferden kaç tanesinden verim aldık? Hangisi iş yaptı? Bursaspor babasının çiftliği değil. Bu kadar ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu dönemde para nerelere harcanıyor? İsmi duyulmamış adamlar geldi. 38 yaşındaki adama 2 milyon TL veriyorsan Bursaspor'un parasını heba ediyorsun. 13 transfer yapacağına 5 transfer yap, adı sanı suyulmuş birileri olsun."

'YÖNETİMLER GELİR GEÇER'

Başkan Mestan'a çağrıda bulunan Aydın, "Bu saatten sonra taraftarı karşına almasın. Yönetim kurulu 14 kişiden oluşur, 7 asil 7 yedek. Bu transferler yapılırken hangi yöneticiye soruldu? Kimse İbrahim Yazıcı değil, olamaz. Kendilerini dev aynasında görmesin. Yönetim gelir geçer, asil olan taraftardır. Taraftar kalır." diye konuştu.

Tribün liderlerinden Sedat Yıldız da transferlerde gençlere önem verilmesini istediklerini belirterek, "Bu sezon tek hesabımız takımı çıkarmak olmalı. Sportif Direktör olarak Bursa'da kaos ortamı olmaması lazım. Birlik beraberlik içerisinde takımı Süper Lig'e çıkaralım. Sezon sonunda kimin kimle hesabı varsa öyle görülsün. Gençlere önem verilmesini istiyoruz ama öncelik Süper Lig. İbrahim hocaya güveniyoruz." ifadelerini kullandı.