Bursa
Açık
7.2°
enBursa Haber

Bursaspor'da dev buluşma!

BURSASPOR , 18 Nisan 2019 Perşembe, 14:00

Şampiyon olmuş kulüplerin divan başkan Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde buluştu.

Bursaspor'da dev buluşma!

Bursaspor Kulübü Divan Kurulu, Süper Lig'de şampiyonluk yaşamış, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor kulüplerinin divan kurulu başkanlarını, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde ağırladı.

Galatasaray Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nun Avrupa'da olmasından dolayı katılamadığı dev görüşmeye Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen ve Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk katılım gösterdi.

Ayrıca toplantının bir bölümüne Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay da katılım gösterdi.

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç, "Birlikteğimizin altında yatan ana amacımız Fair-Play ruhudur. Tabii tatlı bir rekabet var ve bu rekabet olacak. Bunun yanında karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve özveri, bunun ortaya çıkardığı bir şölen spor müsabakaları. Ülkenin tüm insanları olarak eğer spora bu şekilde bakabildiğimiz takdirde işte o zaman ülke olarak da, Türk sporu, futbolu olarak da tüm spor dallarında iyi bir noktaya geleceğimize inanıyorum" dedi.

Divan başkanları olarak güzel sohbetler ettiklerini dile getiren Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük ise, kulüp başkanlarının ise bu hassasiyeti göstermediğini belirtti. Bunu herhangi bir kulübü hedef alarak söylemediğinin ve durum tespiti yaptığının altını çizen Küçük, "Her maçtan sonra bir takım şikayetler oluyor. Başkanlar, spordan sorumlu yöneticiler ve diğerleri nedense maçı sahada başlayıp bitirmiyorlar, bir hafta boyunca da saha dışında karşılıklı beyanatlarla, karşılıklı suçlamalarla gündemi işgal ediyorlar" diye konuştu.

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ise, sadece başkanların değil, bu işin içerisinde olan spor yazarına dek herkesin doğru üsluba ve davranışa sahip olması gerektiğini vurgulayarak, "Kimse ekmek yediği, bizler burada yöneticiler olarak bu işten ekmek yemiyoruz ama spor yazarları bu işten ekmek yiyor. Maçları seyrediyoruz, yorumları dinliyoruz, geçen gün bir maçı izlerken, 'bu futbolcu bu lige çok' diyor, yahu insan ekmek yediği işi kötüler mi, müşteriyi kaçırıyorsun, müşteriye diyorsun ki, 'sen bunu seyretme.' Sizin maaşlarını kim ödeyecek o zaman?" ifadelerini kullandı.

"Fair-Play kurallarının yöneticiler bazında da işlerlik kazanması önemli" diyen Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen de, "Kulüplerin borçlarından dolayı bir takım mağduriyetler yaşadığı bu dönemlerde biz Trabzonspor olarak yeni bir tüzük yaptık, bu tüzükte yönetimler artık taahhütname vermeden aday olamıyorlar. Bütçeyi aşan borca şahsen sorumlu olacaklar, bunun bütün kulüplere örnek olmasını, bu şekilde yönetimleri kısıtlamak değil ama daha makul harcamalar yapmaya zorlamak zorundayız" açıklamalarında bulundu.