Bursa
Parçalı Bulutlu
29.7°

Bursaspor'da ayrılık vakti! İki isim veda etti

BURSASPOR , 02 Eylül 2020 Çarşamba, 01:10

Bursaspor'da sportif direktör Mustafa Gönden ve antrenör Musa Öztürk ile yollar ayrıldı. İki isim sosyal medya hesaplarından Bursaspor'a veda etti.

Bursaspor'da ayrılık vakti! İki isim veda etti

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden sportif direktör Mustafa Gönden ve antrenör Musa Öztürk ile yolların ayrıldığı duyuruldu.

Bu gelişmenin ardından Mustafa Gönden ve Musa Öztürk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Bursaspor camiasına veda etti.

'EN DOĞRU ZAMANDA BİRLİKTE OLACAĞIZ'

Gönden yaptığı açıklamada, "Veda etmeyi seven ya da becerebilen biri değilim. Göreve geldiğim günden bugüne kadar bana gösterilen saygı, sevgi ve samimiyet için öncelikle Özlüce Tesisleri bünyesinde bulunan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Kısa bir dönem gibi görülen, ancak en zor günler olduğunu açık yüreklilikle söyleyebileceğim bir çalışma süresini harika bir verimle geçirdik. Bu kısa döneme gerçekten çok güzel hatıralar koyduk. Ben şahsım adına sizden oluşturduğumuz bu takıma sonuna kadar destek vermenizi rica ediyorum. Çok güzel bir takım bıraktığımıza eminim. Sonuçta uzak olmayacağız, her zaman bu camianın içinde olan biri olarak "alnım ak" bir şekilde ayrılıyorum. İsmim üzerinden Bursaspor'a zarar gelmemesi en büyük ricam; Kararı veren Başkan ve Yönetim Kurulu'nun da yolları açık olsun, kendilerine kırgın ya da dargın ayrılmıyorum. Bu bir tercih meselesidir, tercihlerine de saygı duyuyorum. Bu dönem içinde beraber çalıştığımız Hoca ekibimize ve Sporcularımıza ayrı bir teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten güzel bir çalışma ve hazırlık dönemini beraber geçirdik, onların da yolları açık olsun, benim hepsine, eğer bir hakkım varsa helaldir. Ve biliyorum ki, en doğru zamanda yine birlikte olacağız. Allah'a her zaman beni kimseye mahçup etmemesini ve hakkımızda her zaman hayırlısını dilemiştim. O sebeple çok huzurluyum. Başkan Mesut Mestan'a da ayrıca teşekkür ediyorum. Kendisine de bunu ilettim. Zaman ya da şartlar önemli değildi, bana güvendi ve görev teklif etti. Ben de bu dönemde elimden geleni yapmaya çalıştım, gönül daha iyi şartları istese de... Hayırlısı bu şekilde olmasıymış. Herkese sonsuz teşekkürler Sizleri çok seviyorum." ifadesini kullandı.

'BİR GÜN BURSASPOR'UN TEKNİK DİREKTÖRÜ OLMAK EN BÜYÜK HAYALİM'

Yeşil-beyazlılarda uzun bir dönem antrenörlük yapan Musa Öztürk, paylaştığı mesajla veda etti.

Öztürk'ün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Nefes almaya başladığım andan itibaren Bursa ve Bursaspor sevgisi içimde her an büyüyerek devam etti. Son nefesimi verene kadar da Bursaspor'un sahip olduğu kişiliğime ve karakterime katkısını asla unutmadan yaşayacağım. 16 yıl boyunca Türkiye'nin en büyük kulübünde hayallerimi gerçekleştirme fırsatı buldum. Sezon başında bana güvenilerek verilen sorumluluğun bilinciyle hareket ederek, takımımızın hazırlık dönemini en verimli şekilde geçirmesi için ben ve ekibim var gücümüzle çalıştık. Fotoğraftaki gülen yüzler çok şey anlatıyor. Bu süreç boyunca işimizi genç ve tecrübeli futbolcularımızla birlikte keyifle yapmanın mutluluğu paha biçilemez. Bundan sonraki süreçte de kalbim her zaman olduğu gibi Bursaspor'un başarısı için atacak. Beni bu göreve layık gören ve bu süreçte desteklerini esirgemeyen eski başkanımız Sayın Mesut Mestan'a, Başkanımız Sayın Erkan Kamat'a, yönetim kurulumuza, sportif direktörlerim Selçuk Erdoğan ve Mustafa Gönden'e, değerli teknik ekibime, Bursa basınına, Özlüce çalışanlarına, genç ve tecrübeli oyuncularımıza, son olarak da büyük Bursaspor taraftarına teşekkür ederim. Allah nasip ederse bir gün Bursaspor'un teknik direktörü olmak en büyük hayalim ve bunu gerçekleştirmek için daha çok çalışmaya devam edeceğim. Saygılarımla" dedi.