Bursa
Açık
30.8°

'Bursaspor, Akhisar ve Manisa FK mağdur edildi'

BURSASPOR , 29 Temmuz 2020 Çarşamba, 20:38

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, TFF'nin aldığı kararı eleştirerek, "Son alınan küme düşme kaldırılması kararı ile Akhisarspor, Bursaspor ve Manisa FK mağdur edilmiştir." dedi.

'Bursaspor, Akhisar ve Manisa FK mağdur edildi'

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, canlı yayında alınan kararı açıkladı.

Toplantıda, Süper Lig'de küme düşme 2019/2020 Cemil Usta Sezonu için kaldırıldı. 34 haftanın sonunda son 3 sırada yer alan BtcTurk Yeni Malatyaspor, Hes Kablo Kayserispor ve MKE Ankaragücü önümüzdeki sezon yoluna Süper Lig'de devam etmesi yönünde karar çıktı.

'BAŞARISIZ TAKIMLAR ÖDÜLLENDİRİLİRKEN, MÜCADELE EDEN TAKIMLAR CEZALANDIRILDI'

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, TFF'nin almış olduğu bu karara sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Dutlulu, "Son alınan küme düşme kaldırılması kararı ile Akhisarspor, Bursaspor ve Manisa FK mağdur edilmiştir. Bu karar ile başarısız takımlar ödüllendirilirken son ana kadar isteyen, mücadele eden takımlar cezalandırıldı. Farklı çözümler üretilebilirdi. Hızlıca, düşünülmeden yanlış bir karar alındı." paylaşımında bulundu.