Bursa
Açık
11.6°

Bursaspor'a bankalardan müjdeli haber

BURSASPOR , 02 Ekim 2019 Çarşamba, 14:10

Bursaspor Başkanı Mesut Mestan uzun soluklu sessizliğini sonunda bozdu.

Bursaspor'a bankalardan müjdeli haber

Başkan Mestan, kulübün kredi borcu olduğu iki bankayla bir anlaşma sağladıklarını belirterek, 'Haziran 2020'ye kadar ana para ve faiz ödemesi yapmayacağız. Mayıs ayında tekrar görüşüp bir yol haritası belirleyeceğiz' dedi.

Bursaspor Başkanı Mesut Mestan'ın önceki gün basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda dikkatlerden kaçan önemli bir konu vardı; o da bankalara olan borçların durumu... Başkan Mestan, kameralar önünde bu konudan bahsetmedi ancak sohbet arasında yeşil-beyazlı kulüp için çok önemli bir anlaşma yapıldığını anlattı... Bursaspor ile iki banka arasında Süper Lig'deyken yapılan kredi anlaşması 2020 haziran ayına kadar ötelendi... Yani, Bursaspor iki bankaya haziran ayına kadar bir ödeme yapmayacak...

SIKINTILARIMIZ VARDI

'Bizi düşündüren konuların başında bankalar da geliyordu' diyen Mesut Mestan, 'Biliyorsunuz iki bankaya ciddi bir kredi borcumuz var. Süper Lig'de olmadığımız ve gelirlerimiz büyük ölçüde düştüğü için krediyi ve faizlerini ödeme noktasında sıkıntılarımız bulunuyordu. Yaptığımız görüşmelerde bir anlaşmaya vardık. haziran ayına kadar ana para ve faiz ödemesi gerçekleştirmeyeceğiz. Mayıs 2020'de tekrar bir araya gelip, tekrar bir yol haritası belirleyeceğiz' şeklinde konuştu.