Bursa
Çok Bulutlu
20.1°

Bursalılardan normalleşme yorumları

BURSA , 29 Mayıs 2020 Cuma, 14:01

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı konuşmada normalleşme süreci ve takvimi ile ilgili önemli açıklamalar yapmıştı. Peki, Bursalılar normalleşme adımlarını nasıl karşılıyor? enBursa.com ekibi 'yeni normal' dönem yorumları için mikrofonu Bursalılara uzattı.

Bursalılardan normalleşme yorumları

Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran'dan itibaren kaldırıldı. İdari izinde bulunan, esnek çalışma sisteminde olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak. Kreşler ve bakımevleri 1 Haziran'da açılacak. 65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve Pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında istisna kapsamında olması devam edecek. 20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma uygulaması da 18 yaşa indirildi. 0-18 yaş grubunun tamamı Çarşamba- Cuma günleri 14.00-20.00 saatlerinde sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak.

1 Haziran restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, kaplıcalar saat 22.00'ye kadar hizmet vermeye başlayacak. Plajlar, milli parklar, bahçeler 1 Haziran'da faaliyete geçebilecek. Müze ve ören yerleri de 1 Haziran'da açılıyor. Hayvan satış yerleri 1 Haziran, hipodromlar 10 Haziran'da yeniden faaliyete geçebilecek. Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar sona erecek.

Kabine toplantısının ardından normnalleşme sürecine ilişkin alınan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan kararlar özetle bu şekilde. Peki normalleşme sürecine ilişkin alınan kararlara vatandaş ne diyor?

enBursa.com ekibi Bursalıların nabzını tutmak için sokağa çıktı, mikrofonu vatandaşlara uzattı.

İşte Bursalıların normalleşme yorumları...