Bursa
Çok Bulutlu
20.1°

Bursalılar yediklerine güveniyor mu?

BURSA , 21 Ocak 2020 Salı, 11:31

Son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı'nın taklit, tağşiş veya ilaç etken maddesi tespit edilen toplam 229 firmaya ait 386 parti ürünü kamuoyuyla paylaşması ve listede Bursa firmalarının da olması gıda güvenliği konusunda endişeleri arttırdı. Peki, Bursalılar satın aldıkları gıdalara ne kadar güveniyor, nelere dikkat ediyor? 'Kırmızı Mikrofon', Bursa sokaklarında bu kez gıda güvenliği konusunu işledi.

Bursalılar yediklerine güveniyor mu?

Dünya genelinde 1 milyara yakın insan açlıkla mücadele ederken aynı dünyanın önemli bir bölümünde ise obezite, çağın en önemli hastalıkları arasında gösteriliyor. Azımsanmayacak sayıda insan ise evdeki hesabı çarşıya uydurmaya çalışıp, bütçesine uygun bir biçimde temel yaşam gereksinimlerini karşılamaya çalışıyor.

Hal böyleyken, gıdada sahtekarlık yaptığı tespit edilen firmaların fazlalığı ki o listede Bursa menşeli firmalar da var; akıllara "Acaba yediklerimiz, içtiklerimiz ne kadar sağlıklı" sorusunu getiriyor.

Peki Bursalılar gıda güvenliği konusunda ne düşünüyor? Yediklerine içtiklerine ne kadar güveniyor ve nelere dikkat ediyor?

İşte 'Kırmızı Mikrofon'a yansıyanlar...