Bursa
Açık
21.1°

Bursalılar Kozahan'a kavuştu

BURSA , 01 Haziran 2020 Pazartesi, 17:38

Korona virüs önlemleri kapsamında yaklaşık 2,5 ay önce kepenk indiren cafe, restoran gibi işletmeler 1 Haziran'dan (bugün) itibaren kapılarını açtı. Bursa'nın tarihi mekanlarından Kozahan da ilk günden vatandaşların akınına uğradı.

Bursalılar Kozahan'a kavuştu

Korona virüs vaka sayılarının gün gün düşmesiyle birlikte normalleşme takvimi de geçtiğimiz günlerde açıklandı.

1 Haziran ile birlikte hayatın bir çok alanı normale dönerken kafe ve restoran işletmeleri de yaklaşık 2,5 ay sonra iş başı yaptı.

Bursa'da 2,5 aydır kapalı olan tarihl hanlardaki kafeler de kapılarını açtı. Tarihi mekânlarda çay içmeyi özleyen vatandaşlar soluğu Kozahan'da aldı.

Evlerinde çok bunaldığını ve dışarıda çay kahve içmeyi çok özlediğini vurgulayan vatandaşlar, dışarıda çay içmenin ve arkadaşlarıyla sohbet etmenin keyfini çıkardılar.

"FİYATLARI DÜŞÜRDÜK"

Kozahan Yönetim Kurulu Başkanı Erdinç Şentürk, enbursa.com'a yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 2,5 buçuk aydır kapalıydık. 1 Haziran normalleşme takvimi ile birlikte açıldık. Gerekti tüm önlemlerimizi aldık. Her yere dezenfektan stantları yerleştirdik. Bugün yağmurlu olmasına rağmen vatandaşlar çok özlemiş ve Kozahan'a geldi. Fiyatlarımız ise, normalden düşürdük." diye konuştu.