Bursa
Parçalı Bulutlu
6.1°

Bursa'yı şiddetli lodos vurdu

BURSA , 27 Şubat 2020 Perşembe, 16:12

Bursa'da dün akşam saatlerinde başlayan ve şiddetini arttıran lodos günlük hayatı alt üst etti.

Bursa'yı şiddetli lodos vurdu

Bursa'da saatteki hızı 50 kilometreyi aşan lodos günlük hayatı olumsuz etkiledi.

20 dereceyi bulan hava sıcaklığı bahar mevsimini çağrıştırsa da sokağa çıkan Bıursalılar zor anlar yaşadı.

Ağaç dallarını kopararak sağa sola savuran şiddetli rüzgar nedeniyle bir sitenin dış cephesi de yerinden koptu.

Nilüfer'e bağlı Yüzüncüyıl Mahallesi'ndeki bir sitenin dış cephesinin bir kısmı büyük bir gürültüyle yerinden koptu. Sitenin arka tarafında olmasından dolayı kimseye zarar gelmedi.

Bursa Boyacılar ve Yalıtımcılar Esnaf Odası Ferhat Daysali olay yerinde incelemelerde bulundu. Daysali, ısı yalıtımda eksik malzeme kullanıldığını ifade ederek, "Bu binada eksik malzeme kullanılmış. Normalde köpüğün üzerine bir yapıştırıcı boya atılması gerekiyordu. Yaptığımız incelemelerde bunu göremedik. Isı yalıtımı yaptırılırken, harcamalardan kısmamak gerekiyor. Düşük maliyette yapılan ısı yalıtımlarda böyle sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Daha önce de bunun örnekleri yaşanmıştı. Isı yalıtımı yapan vatandaşlarımız araştırma yapıp yaptırsınlar. Bunun için bizim odamıza başvuru yapabilirler" dedi.

Bursa'nın pek çok bölgesinde günlük hayatı olumsuz etkileyen şiddetli lodosun ilerleyen saatlerde yerini yağışa bırakması ve gece yarısından itibaren de etkisini yitirmesi bekleniyor.

Bu arada yetkililer şiddetli lodosun etkisi ile yaşanabilecek karbonmonoksit zehirlenmemelerine karşı tedbirli olunması konusunda uyarıyor.