Bursa
Açık
22.8°

Bursa'yı sel vururken Uludağ'da ağaç kesimi!

BURSA , 26 Haziran 2020 Cuma, 16:03

Bursa, 18 Haziran'da kent merkezinin hemen üst kısmında yaşanan sel kabusu ile sarsıldı. 21 Haziran'da Kestel'e bağlı köylerde meydana gelen ve 5 kişiyi yaşamdan koparan sel felaketi ise Türkiye'nin gözünü Bursa'ya çevirdi. Doğa bir taraftan alarm verirken 25 Haziran'da Uludağ Sarıalan ve Kirazlıyayla bölgelerinde inceleme yapan DOĞADER ekibi kesilen ağaçları fotoğraflarla belgeledi.

Bursa'yı sel vururken Uludağ'da ağaç kesimi!

" Yine ağaç katliamı, yine Uludağ Milli Parkı ve yine Uludağ'a kıydılar" sözleri ile konuyu kamuoyuna duyuran DOĞADER'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Doğader ekibi 25 Haziran'da Sarıalan,Kirazlıyayla'da yaptığı incelemede,Uludağ Milli Park sınırlarındaki doğa katliamına şahit oldu.

Pandemi yasaklarını ve Milli Park'ların kapatılmasını fırsat bilen Bursa yöneticileri,mbu süre içinde Teferrüç'den Kadıyayla ve Kirazlıyayla çekilen doğalgaz hattının;burada sınırlı kalmayıp Milli Park sınırları içinde ağaç kesip,10-15 metre genişliğinde 4 km. uzunluğunda yol açarak Sarıalan bölgesine ulaştırmış. Halbuki Kirazlıyayla'dan Uludağ karayoluna çıkılıp,asfalt yolun paralelinde ormana zarar vermeden doğalgaz hattı Sarıalan'a götürülebilirdi.Açıkçası maliyeti ve rantı düşünenler YİNE ULUDAĞ'A KIYDILAR..

Uludağ'ı korumakla görevli Milli Parklar Müdürlüğü'de ne yazık ki yıllar önce Teleferik projesinde yaptıkları gibi,bu katliama da göz yumdu."

DOĞADER ekibi yaşanan ağaç kesimini fotoğraflarla belgeledi.

İŞTE O FOTOĞRAFLAR...