Bursa
Parçalı Bulutlu
9.1°
enBursa Haber

Bursa'ya yeni logo!

BURSA , 07 Ağustos 2019 Çarşamba, 10:27

Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sezin Türk Kaya tarafından tasarlanan Bursa'nın yeni logosu, Vali Yakup Canbolat'a tanıtıldı.

Bursa'ya yeni logo!

Vali Yardımcısı Mustafa Gündoğan, Bursa İl Kültür Turizm Müdürü Ahmet Gedik ve Doç.Dr. Sezin Türk Kaya'nın hazır bulunduğu tanıtımda, Bursa Valiliği logosunun Cumhurbaşkanlığı ve diğer bakanlıklarla bütünlük arz etmesi amacıyla yeniden tasarlandığı bildirildi.

Yeni logoda, Cumhurbaşkanlığı forsunda olduğu gibi tarihteki büyük Türk imparatorluklarını simgeleyen 16 yıldız bir çift çember ile çerçevelenmiş olup, içte yer alan çemberin ortasında çınar yaprağı üzerinde ay ve yıldız bulunuyor. Tanıtım sonunda, Bursa Valisi Yakup Canbolat, tasarımı gerçekleştiren Doç.Dr. Sezin Türk Kaya'ya katkılarından dolayı teşekkür belgesi verdi.

Valilik'ten yapılan açıklamada, "Bursa Valiliğimizin kurumsal logosu, Cumhurbaşkanlığı ve diğer Bakanlıklarla bütün arz etmesi amacıyla yeniden tasarlanmıştır. Bursa Valiliği logosu Cumhurbaşkanlığı forsunda olduğu gibi tarihteki büyük Türk imparatorluklarını simgeleyen 16 yıldız bir çift çember ile çerçevelenmiş olup, iç kısmında yer alan çemberin ortasında çınar yaprağı üzerinde ay ve yıldız yer almaktadır." denildi.