Bursa
Sağanak Yağışlı
9.6°
enBursa Haber

Bursa'ya 'rüzgar' uyarısı

BURSA , 13 Eylül 2019 Cuma, 09:05

Bursa için öğle saatlerinden itibaren rüzgar uyarısı yapıldı.

Bursa'ya 'rüzgar' uyarısı

Marmara'da fırtına bekleniyor.

Meteoroloji Bursa için de rüzgar uyarısı yaptı.

Bursa'da fırtınanın öğle saatlerinde başlaması ve gece yarısına kadar devam etmesi bekleniyor.

Rüzgarın hızı maksimum 60 km/sa'ya kadar çıkabilecek.

BURSA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Bursa Valiliğinden yapılan açıklamada da, "Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nce yapılan son değerlendirmelere göre, rüzgarın bugün Bursa il genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve hamleli olarak fırtına (50-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor" denildi.

KUVVETLİ YAĞIŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıklamasına göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya'nın kuzey kesimleri, Yalova, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Kıyı Ege, Manisa, Uşak, Denizli, Isparta, Burdur, Rize ve Artvin çevreleri, Kütahya'nın batı, Afyonkarahisar'ın güney ve batı kesimleri, Antalya'nın batısının iç kesimleri ile Giresun ve Artvin'in iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Aydın, Muğla, Denizli ve Manisa çevreleri ile İzmir'in doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.