Bursa
Parçalı Bulutlu
27.4°

Bursa'ya karşı boş değilim

MAGAZİN , 31 Ocak 2020 Cuma, 13:27

Müfit Can Saçıntı, BAOB'da "İtiraz Ediyorum" isimli tek kişilik gösterisi ile Bursalıları selamladı. Oyun öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Saçıntı, rekorunu Bursa'da yaptığını, o yüzden Bursa'ya karşı olmadığını söyledi.

Bursa'ya karşı boş değilim

Mandıra Filozofu tiplemesiyle ülkemizde ciddi bir seyirci kitlesine hitap eden Müfit Can Saçıntı, "İtiraz Ediyorum" isimli tek kişilik gösterisi ile Bursa'lılarla buluştu. Oyun öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Saçıntı, rekorunu Bursa'da yaptığını, o yüzden Bursa'ya karşı olmadığını söyledi.

Saçıntı; "Yine kapalı gişeyiz. 2 gün önce biletler bitti. Benim Türkiye rekorum Bursa'da 800 kişiyle. Onda da 2-3 önce bitmişti biletler. Halen 3 senedir tek kişilik gösteri yapıyoruz, rekoru Bursa kırdı, Bursa'nın rekoru egale edilemedi. İzmir 700 kişiyle peşinde. Oradan çıkartıyorum ki ben Bursa'yı seviyorum ama Bursa'da bana karşı boş değil, hep dolu saolsun. Tedx konuşmaları revaştaydı. İlk ve tek Tedx konuşmamı yine Bursa'da yaptım. Dünya çapında bir organizasyon. Şuan yaklaşık 2 milyon kişi dünyadaki Tedx kanalına girdiğinizde yine en üstlerde. Az sayıdaki Türk konuşmacılardan biriyiz, onu da Bursa'da yaptık. 2 rekorum var ikisi de Bursa'da. o yüzden Bursa'yı çok seviyorum. Bursa uğur mu getiriyor şans mı getiriyor bilemiyorum ama bana getiriyor." dedi.

CEM YILMAZ'LA POLEMİĞE GİRMEM

Son dönemlerde ülkemizin içinde bulunduğu zor günleri düşünerek insanlarımızın gülmeye ihtiyacı olduğunu ve artık televizyon yada sinemada bunun yok olduğunu hatırlattığımız usta oyuncu; "Televizyon ile sinema çok ayrı şeyler. Televizyon trendler üzerinden gidiyor, bizde trende bakar gibi bakıyoruz. Sinema biraz farklı. Kendimizi de katıyım, komedi seyircisini küstürdük galiba" dedi.

Usta komedyen Cem Yılmaz'ın "Kara Komik Filmler" serisinin gişede beklediği etkiyi alamadığını belirterek "Cem Yılmaz'dan kaynaklanabilir mi" sorusuna ise "Koskoca Cem Yılmaz'la beni polemiğe mi sokacaksın? Ben Cem Yılmaz'ı seviyorum gerçekten. Ne olursa olsun gittiğimde farklı birşeyle karşılaşacağımı biliyorum, onun heyecanıyla gidiyorum. Yeni birşey göreceğimi biliyorum. İyi kötü farketmez ama yeni birşey. Klişe falan yok. O yüzden Cem Yılmaz'ın, Şahan'ın hiç bir suçu yok. Onlar belli bir düzeyde belli bir yatırım yapıyorlar. Seversin sevmezsin o ayrı. Kastettiğim o değil. 3 kişi bir araya gelip 3 kuruş bir para koyup küfür ederse halkı güldürürüz yanımsamasına düşen bazı yapımcılar var. Bir yapımcı kafası var ki ne kadar küfür edersen o kadar güldürür diyerek durduk yere senaryoya küfür ekleyin diyuerek sete geliyormuş. O küfürle bir yere varacaklarını sandılar, varamadılar. " diye ekledi.

BURSA'DA EVLER PAHALI

Tüm rekorlarını Bursa'da kırdığını belirten usta oyuncu Müfit Can Saçıntı'ya Bursa'ya yerleşmeyi düşündünüz mü diye sorduğumuzda ise; "Ev baktık ama evler çok pahalı. Kiralar falanda pahalı. Müteahhitler yardımcı olmuyor buradan sesleniyorum." diyerek esprili bir şekilde sitem etti.