Bursa
Açık
25.3°

Bursa'ya 'inovasyon' havalimanı

BURSA , 21 Şubat 2020 Cuma, 12:40

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin, Yenişehir Havalimanının "inovasyon havalimanı"na dönüştürüleceğini açıkladı.

Bursa'ya 'inovasyon' havalimanı

Bursa'da Yenişehir Havaalanını hareketlendirmeye dönük çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

Konu Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'ın bugünkü köşesinde yer aldı.

Buna göre, AK PARTİ Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Alt Komisyon Toplantısı sırasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) hesapları görüşülürken, son bir yılda 133 bin yolcunun geldiği, 134 bin yolcunun gittiği Yenişehir Havaalanını gündeme getirerek, şunları söyledi:

'SEFERLERİN ARTIRILMASINI BEKLİYORUZ'

"Anadolu kentlerine uçuşlar dolu gidiyor dolu geliyor. Talep sorunu yok. Uçuş noktaları ve sefer sayılarının artmasını bekliyoruz. İstanbul'da yaşananlar da Bursa Havaalanı'nın önemini arttırdı. Bu da Yenişehir'e hak ettiği önemin verilmesini gerektiriyor."

Bunun üzerine DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, Yenişehir Havaalanının "inovasyon havalimanı"na dönüştürüleceğini açıkladı:

'YENİŞEHİR İNOVASYON HAVALİMANI OLACAK'

"Bursa Yenişehir Havalimanı, İnovasyon Havalimanı olarak yenilikçi bir yapılanmayla, havacılık sektörüne farklı bir bakış açısıyla hizmet edecek. Bursa Yenişehir İnovasyon Havalimanı projesiyle; uluslararası havacılıkta kurumsal işletme konularında söz sahibi olunabilmesi için yeni hizmet ve projeler geliştirilebilecek. İthalat-ihracata katkı için havalimanı kargo gibi bir çok faaliyete hizmet edecek, ürün ve tanıtımları için de yeni alanlar oluşturulacak."