Bursa
Çok Bulutlu
19.3°

Bursa'ya 'green proje'

BURSA , 18 Ağustos 2020 Salı, 12:12

Bursa'nın en uzun bulvarı olmaya aday Nilüfer'deki Naim Süleymanoğlu Bulvarı, yeni projelerle gelişiyor. Çeltaş İnşaat AŞ. LOCA 104 ile bulvarın en iddialı projesini hazırladı. LOCA 104, müşterilerine 'green proje' garantisi veriyor.

Bursa'ya 'green proje'

Bursa'nın en uzun bulvarı olmaya aday Naim Süleymanoğlu Bulvarı yeni projelerle giderek gelişiyor.

NAİM SÜLEYMANOĞLU'NUN EN DEĞERLİSİ OLACAK

Çeltaş İnşaat AŞ. Naim Süleymanoğlu Bulvarı'nda inşa etmeye başladığı proje bölgeye değer katıyor.

10 dönümlük arazi üzerine 104 dairelik bir proje geliştiren Çeltaş İnşaat AŞ. sosyal alanlarıyla da epey iddialı.

Çeltaş İnşaat AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı, Makine Mühendisi Kenan Doğruyol, projeye ilişkin şu bilgileri verdi:

"Bu bölge Bursa'nın en yeni, gelişen bölgesi. Bursa'nın en uzun bulvarı yapılıyor buraya. Naim Süleymanoğlu Bulvarı. Projemizin bulunduğu yer ise bu bulvarın lokasyon olarak en iyi yeri. Kaliteli bir proje yapıyoruz. Sosyal alanımız alt kısımlar L dönüyor ve ticari alan, dükkanlar olacak. 3+1, 104 daireden oluşuyor. Sosyal tesisi, yüzme havuzu, tenis kortu, Türk hamamı, sauna (bay-bayan ayrı), fitness, çocuk oyun alanları bu şekilde oturulabilinir bir proje yapıyoruz. 10 dönüm üzerine kurulan bir şantiye burası. Sosyal alanları çok geniş, özellikle avlusu, yeşil alanları ile buraya değer katacak bir proje."

Çeltaş İnşaat AŞ. ortaklarından Fethi Altuntaş ve Şevket Yılmaz, Çeltaş İnşaat AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı, Makine Mühendisi Kenan Doğruyol, Çeltaş İnşaat AŞ. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İnşaat Mühendisi Onur Altuntaş, Çeltaş İnşaat AŞ. şantiye şefi İnşaat Mühendisi Ozan Kahraman...

"İŞÇİ BİZİM HER ŞEYİMİZ"

Çeltaş İnşaat AŞ. şantiye şefi İnşaat Mühendisi Ozan Kahraman ise şunları söyledi:

"60 personelimiz çalışmakta burada. Pandemi sürecinden dolayı gerekli iş güvenliği önlemlerini aldık. Dezenfekten istasyonları kurduk. İş başı yaparken ateş ölçüyoruz mutlaka. Olabildiğinde iş güvenliğine uyarak çalışıyoruz. İşçi bizim her şeyimiz, önceliğimiz."

Çeltaş İnşaat AŞ. müşterilerine 'green proje' garantisi de veriyor.

GREEN PROJE NEDİR?

Yeni eviniz yenilenebilir enerji kullanarak Eko Sistemi koruyor.

Nasıl?

  • Kanalizasyon ve mutfak harici suların (banyoda kullanılan su vb.) en az kirletici özelliğe sahip gri suyun toplama, filtreleme, depolama sonrası tekrar rezervuarlarda yapılan, bulunan temiz su sarfiyatının düşürülmesi hedefleniyor.
  • Organik çöp için yer altı konteynırları ile çevre kirliliği en aza indirilecek, kaldırılacak.
  • Geri dönüşüm için atık bölümünde; 30 m2 olan bu depo beş adet bölüm yapılacak; kağıt atıklar, cam şişeler, plastik malzemeler farklı bölümlerde, evsel yağ atıkları ise bidonda toplanacak, geri dönüşüme uğrayacak.
  • Kurulacak olan güneş panelleri ile; bahçe, bina girişleri, merdiven ve holler aydınlatılacak, bu şekilde elektrik tasarrufu sağlanmış olacaktır.
  • Bahçe altlarında biriken yağmur suları depoya aktarılacak, toplanan sular yeşil alanların sulanması ve ortak alanların temizliği için kullanılacak. Bu şekilde de su sarfiyatınız en aza indirilmiş olacaktır.