Bursa
Az Bulutlu
28.7°

Bursa Valisi Canbolat'tan virüs uyarısı

BURSA , 09 Haziran 2020 Salı, 12:03

Bursa Valisi Yakup Canbolat, koronavirüs salgını sürecinde normalleşme aşamasına geçildiğini hatırlatarak, "Ancak her şey bitmiş değil, dikkatli davranmaya devam etmeliyiz" dedi. Canbolat, vatandaşlardan 3 noktaya dikkat etmelerini istedi.

Bursa Valisi Canbolat'tan virüs uyarısı

Bursa Valisi Yakup Canbolat, koronavirüs salgınıyla mücadelede Bursa'nın son durumunu değerlendirdi.

Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'a konuşan Canbolat, şunları söyled:

'3 KONUYA DİKKAT EDERSEK...'

"Her şey bitmiş değil, dikkatli davranmaya devam etmeliyiz. Sosyal mesafeye, hijyene dikkat edelim. Maske bir süre daha yaşantımızda olacak, takmayı ihmal etmeyelim. Bu 3 konuya dikkat edersek daha da normale döneceğiz."

'ANLAYIŞ SORUNU YAŞAMADIK'

"Bursa'da anlayış sorunu yaşamadık, örnek bir çalışma ortaya koyduk. Ekonomi çarkları dönmeye başladı. Bursa zaten çalışan bir şehir. Çarklar daha hızlı dönecek ve Bursa'nın ülke ekonomisine katkısı devam edecek. Pandemi döneminde sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanırken çiftçilerimizin arazilerine gidip gelmeleri düzenlenmişti. Bu dönemde zirai ve hayvancılık faaliyetleri devam etti, önemli bir sorun da yansımadı."

'BÜYÜKLERİMİZ ÇOK SABIR GÖSTERDİ'

"Bursa'da pandemi sürecini sağlıklı götürdük. Kamuoyundan aldığımız tepkiler de bunu gösteriyor. Vatandaşlarımız genel itibariyle yasaklara ve tedbirlere uydu. Memnuniyet verici büyük bir sağduyu gösterdi. Özellikle 65 yaş üstü büyüklerimiz çok sabır gösterdiler. Onların ellerinden öpüyorum, müteşekkiriz. Allah sağlık versin, en titiz uyum gösterenler de onlar oldu."

VEFA DESTEK GRUPLARINA TEŞEKKÜR

"5 binden fazla arkadaşım fedekarlıkla çalıştılar, onlara müteşekkiriz. Kimine yardım ve maaşları götürüldü. Kimine Cumhurbaşkanımızın gönderdiği maske ve kolonyalar teslim edildi. Bazılarının günlük ihtiyaçları giderildi. Hasta olduğunu söyleyen hastaneye götürüldü. Polisimiz ve jandarmamız da büyük destek verdiler."