Bursa
Açık
16.5°

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü'nden Stalin'li paylaşım!

BURSA , 08 Nisan 2019 Pazartesi, 14:10

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, sosyal medya hesabından tepki çeken bir paylaşım daha yaptı. Ulcay, Sovyet lider Stalin'in "Oyları kimin verdiği değil, kimin saydığı önemlidir" sözünü sosyal medya hesabından paylaştı.

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü'nden Stalin'li paylaşım!

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Türkiye'nin birçok kentinde yerel seçimlerin ardından itirazlar üzerine sayım işlemleri sürerken sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Ulcay, Sovyet lider Stalin'in "Oyları kimin verdiği değil, kimin saydığı önemlidir" sözünü paylaştı.

Ulcay'ın paylaşımına tepki gösteren takipçileri kendisinin de yarıştığı rektörlük seçimlerini hatırlatarak, nasıl atandığını sordu.

Tepkilerin ardından tveet'ini silen Ulcay, rektörlük seçimlerinde 256 oy almış, 576 oy alan rakibi Prof. Dr. Kamil Dilek'in gerisinde kalmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan Ulcay, rektör koltuğuna oturunca sosyal medyadan "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Uludağ Üniversitesi'ne Rektör olarak atanmanın onurunu yaşıyorum" diye yazmıştı.

Rektör Ulcay, geçen hafta da sosyal medya hesabından Ömer Hayyam'a olduğunu iddia ettiği bir dörtlük paylaşmış, o mesaı da seçim sonuçlarının tartışıldığı bir dönemde tepkilere yol açmıştı. Ulcay, o mesajı da daha sonra silmişti.

REKTÖR ULCAY'DAN ZİLLET MESAJI