Bursa
Açık
14.6°

Bursa trafiği yine kilit

BURSA , 09 Eylül 2019 Pazartesi, 10:30

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, okulların açıldığı bugün için ilave tedbirler aldıklarını, herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını açıklamıştı. Ama öyle olmadı. Bursa trafiği bu sabah yine kilitlendi.

Bursa trafiği yine kilit

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Bursa'da da yeni eğitim öğretim yılı başladı.

Bursa'da yaklaşık 625 bin öğrenci ve 40 bin öğretmen ders başı yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hafta içinde yaptığı açıklamada, Bursaray'da 5 ek vagonu devreye alacaklarını, toplu ulaşım konusunda sıkıntılı bölgelerde takviyeler yaptıklarını belirterek, "Pazartesi günü okullar açılıyor. Ekstra hareketliliği olacak. İlk günden tedbirimizi aldık. Yoğunluğun olduğu bölgelerde ek seferlerimiz olacak. Herhangi bir sıkıntıyı Bursalılara hissettirmeden 2019 2020 eğitim öğretim yılını başlatmış olacağız" demişti.

Ata Bulvarı-Hamitler istikametinde normalde 10 dakikada alınan yol yarım saati buldu...

Ancak tedbirlerin yetersiz kaldığı bu sabah bir kez daha görüldü.

Hürriyet

Okul servislerinin de trafiğe çıkmasıyla Bursa'da sürücüler yine zor anlar yaşadı.

Acemler

İzmir yolu üzerinde FSM Bulvarı altında başlayan trafik Acemler Köprülü Kavşağı'nda Mudanya'dan gelen akımla birleşince durma noktasına kadar geldi.

Nilüfer ilçesi Özlüce bölgesinde 30'dan fazla özel ve devlet okulunun bulunması sebebiyle trafik Ahmet Taner Kışlalı Bulvarı ile Özlüce'nin ana caddelerinde de kilitlendi.

BURSA'DA SABAH TRAFİĞİ HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Şehir merkezindeki kavşaklara trafik ekiplerine yardımcı olmaları için motosikletli zabıta timleri de konuşlandırıldı. Zabıta ekipleri Hamitler ve Ata Bulvarı arasındaki kavşaklarda, Nilüfer ve Acemler bölgesindeki kavşaklarda görev aldı.