Bursa
Parçalı Bulutlu
27°

Bursa Şehir Hastanesi'ne raylı sistem hazırlığı başladı

BURSA , 22 Nisan 2019 Pazartesi, 15:17

Bursa Şehir Hastanesi'nin yaz başında açılması beklenirken, hastaneye ulaşımın nasıl sağlanacağı da merak konusu. Büyükşehir Belediyesi, Emek-Şehir Hastanesi arasında raylı sistem için hazırlıklara başladı.

Bursa Şehir Hastanesi'ne raylı sistem hazırlığı başladı

Bursa Şehir Hastanesi'ne ulaşımı sağlayacak raylı sistemin 4.2 kilometre uzunluğunda olması planlanıyor. Yüzde 70'inin yeraltından olacağı projeyle ilgili hazırlıklar başladı.

Projeye gorE, Emek'ten uzatılacak Bursaray hattı, Mudanya Yolu'nda Geçit güneyindeki Balat'ın içinden ve yeraltından hızlı tren istasyonuna ulaşıp Şehir Hastanesi'ne bağlanacak. Proje tamamlanana kadar belediye otobüsleri devrede olacak.

AK PARTİ Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'a konuyla ilgili şunları söyledi:

'YENİ DÖNEMİN İLK PROJESİ'

"Emek'te biten Bursaray hattını hızlı trenle buluşturup Şehir Hastanesi'ne götürecek proje için Büyükşehir Belediyemiz ihale hazırlığı yapıyor. Şehir Hastanesi devreye girdiğinde ulaşımını raylı sisteme entegre ederek çözmemiz gerekiyor. O neden Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş gündemin önce bu projeyi aldı. Yeni dönemin ilk projesi bu olacak. Bursaray'ı Uludağ Üniversitesi'nden Görükle'ye de götürüp Görükle'yi raylı sistemle entegre etmemiz gerekiyor."