Bursa
Açık
15.8°

Bursa Şehir Hastanesi'ne bir otobüs hattı daha

BURSA , 30 Ekim 2019 Çarşamba, 10:28

Şehir dışındaki Bursa Şehir Hastanesine ulaşım için yeni bir otobüs hattı planlanıyor. İşte yeni hattın güzergahı...

Bursa Şehir Hastanesi'ne bir otobüs hattı daha

BURULAŞ Genel Müdürü Kürşat Çapar, AS TV'de yayınlanan Yerel Yönetimler programında Bursa Hakimiyet gazetesi Yazarı Namık Göz'ün sorularını yanıtladı.

Namık Göz, Şehir Hastanesine konulacak yeni otobüs hattına ilişkin bilgileri köşesine taşıdı:

"Şehir Hastanesi'ne ulaşımı sağlamak amacıyla Bursaray bağlantılı Küçük Sanayi ve Emek istasyonları ile Demirtaş ve Terminal'den 3 hat oluşturulmuştu. 25 belediye otobüsü bu hatlarda halen sefer yapıyor. İlk haftalarda istasyona her vagon geldiğinde hareket eden otobüsler, zaman içinde yolcuların taleplerine uygun olarak düzenlendi. Ancak, Heykel, Kent Meydanı, yeni büyükşehir belediye binasının doğu ve batı yönlerindeki vatandaşlardan hastaneye direkt seferler talebi geldi.

Muradiye Devlet Hastanesi'nin kapanmasıyla Şehir Hastanesi'ne giden doktorlarla bu bölgedeki hasta bağının devamı için otobüs seferi düzenleme kararı alındı. Yeni alınan şoförlerin göreve başlamasıyla kasım ayında devreye girecek hat, tava şeklinde bir güzergah izleyecek. Kent Meydanı, Heykel, Ankara yolu ile tavanın gövdesi, sap bölümüyle de İstanbul Caddesi'nden çevre yoluyla Şehir Hastanesi'ne ulaşılacak."