Bursa
Açık
8.9°
enBursa Haber

Bursa sahillerine sıkı denetim

BURSA , 30 Mart 2018 Cuma, 17:27

Zabıta Teşkilatı'nın koordinasyon toplantısında, Bursa'da sahillere kıyısı bulunan bölgelerin yaz döneminde il ve ilçe zabıta ekipleri tarafından ortaklaşa denetlenmesi kararı alındı.

Bursa sahillerine sıkı denetim

Hünkar Köşkü'nde yapılan Zabıta Teşkilatı 3. Koordinasyon Toplantısı'nda, Bursa'nın sahil şeridinin zabıta ekipleri tarafından bir bütün olarak koordineli bir şekilde denetlenmesi kararı çıktı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı'nın koordinatörlüğünde Yıldırım Belediye Başkanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanı Enver Karakoç, ilgili şube müdürleri ve ilçe belediyelerinden yetkililer katıldı.

Zabıtanın ortak sorunlarının ele alındığı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Enver Karakoç, "Zabıta hizmetlerinin kurumsal anlayış içerisinde icra edilmesi ve Bütün şehir genelinde ortak sorunların giderilebilmesi, görevin eksiksiz yerine getirilmesi anlayışıyla toplantılarımıza her ay düzenli olarak devam ediyoruz" dedi.

Gerçekleştirdikleri toplantıda, il ve ilçelerde koordinasyonu sağlayacak yeni bir zabıta amirliğinin kurulmasına karar verildiğini kaydeden Karakoç, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen sahil düzenleme çalışmalarının tamamlanması ile sahillerde kalitenin arttığını, Bursa'ya ait bu değerlerin vatandaşlar tarafından da özenle korunması gerektiğini ifade etti. Karakoç, yaz sezonunda sahillere kıyısı olan ilçelerde, ilçe belediyesi zabıtaları ile birlikte ortak denetimlerin başlayacağını ve sahillerde halkın huzur ve güven içerisinde hareket etmesinin sağlanacağını vurguladı. Karakoç, denetimlerin yaz sezonu itibariyle artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kim'in kimi taklit ettiği ortaya çıktı
Kim'in kimi taklit ettiği ortaya çıktı
15 ünlüden 'Hey Onbeşli' ağıdı
15 ünlüden 'Hey Onbeşli' ağıdı
Mudanya Çocuk Meclisi ilk başkanını seçti
Mudanya Çocuk Meclisi ilk başkanını seçti
'Kirli hava sigaradan daha öldürücü'
'Kirli hava sigaradan daha öldürücü'