Bursa
Çok Bulutlu
15.7°

Bursa protokolü denetime çıktı

BURSA , 10 Eylül 2020 Perşembe, 16:02

Bursa'da kent yöneticileri Vali Yakup Canbolat öncülüğünde maske, mesafe ve hijyen denetimine çıktı.

Bursa protokolü denetime çıktı

Bursa Valisi Yakup Canbolat , Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Yıldırım Belediye Basşkanı Oktay Yılmaz ile birlikte Yıldırım ilçesinde salgın tedbirlerini denetledi. Prof. Dr. Tezok Caddesi'nde yürüyerek esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Bursa protokolü, covid19 konusunda kuralların tavizsiz uygulanmasının önemine değindi.

Bursa Valisi Yakup Canbolat vatandaşlardan 'Sağlık Bakanlığı'nın salgın nedeniyle almış olduğu kurallara' daha bilinçli yaklaşmalarını istedi.

"BURSALILARDAN BEKLENTİMİZ KURALLARA UYMALARI"

Covid19'un tedavisinin henüz bulunmadığını, çarenin kontrollü hayattan geçtiğini vurgulayan Vali Canbolat, "Hem kendi sağlığımız hem de toplum için bunu gerçekleştirmek durumundayız. Bu olursa, salgını daha rahat kontrol eder hale geleceğiz. Bursalılardan beklentimiz, kurullara uymaları. Gerekmediği takdirde sokağa çıkılmaması" şeklinde konuştu.

Toplu taşıma araçları, düğün ve cenaze yerleri gibi toplu yerlerde tavizsiz olunması gerektiğini kaydeden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise , "Hastalığa karşı yapılması gerekeni yapmak gibi bir zorunluluğumuz var. Alınan tedbirlerin hiçbiri, özgürlüğümüzü engellemek ve milletin ekonomisini, eğlencesini bozmak için değil. Tüm bunlar; yarın öbür gün, düğün ve cemiyetlerimizi daha keyifli yapabilmek için. Bize de uymak düşüyor" şeklinde konuştu.