Bursa
Az Bulutlu
27.1°

Bursa-Orhaneli yoluna üç tünel birden!

BURSA , 05 Ocak 2020 Pazar, 14:43

Bursa'da adeta yılan hikayesine dönen Orhaneli yolunda çalışmalar devam ediyor. Doğancı Tüneli inşaat 7/24 devam ederken, Kapıkaya tünelleri için de ihale hazırlığı yapılıyor.

Bursa-Orhaneli yoluna üç tünel birden!

Bursa ile dağ ilçeleri arasındaki ulaşımı kısaltmayı ve daha konforlu hale getirmeyi amaçlayan yol inşaatındaki son durumu Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt açıkladı.

Olay gazetesi Yazarı İhsan Aydın'a konuşan Aykurt, şu bilgileri verdi:

'İSTİMLAK SORUNU OLAN AZ BİR BÖLGE KALDI'

"Orhaneli Yolu Çamlıca lambalarından başlayıp Doğancı Barajı'na kadar kısım sıcak asfaltla kaplandı. Burada istimlak sorunu olan az bir bölge kaldı. Orası da kamulaştırılacak, yine kaza riski bulunan bölge de revize ediliyor."

DOĞANCI TÜNELİNDE 7/24 ÇALIŞMA

"Bir de yapımı süren Doğancı tüneli var. Bu birinci tünel, burada baraj gövdesine zarar vermemek için başlangıçta dikkatli çalışmalar yapıldı. Şimdi iki yönde de 7/24 çalışma yapılıyor. Doğancı tarafında zemini sağlamlaştırmak için fore kazık çakılıyor."

'KAPIKAYA TÜNELL İHALESİ EN GEÇ MART AYINDA'

"Kapıkaya tünellerinin de projeleri tamamlandı, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne projeler verildi inşaat ihalesine çıkılmak üzere. Şu anda, projede değişiklik olmazsa 3 tüplü, 4 bin 400 metre uzunluğunda üç ayrı tünelimiz olacak. Tüplerin her biri ayrı yönlü geçiş olacak, iki tüp normal bir de yedek tüp olacak. Bu şu anki tünel inşaatımızı yapan Bergiz gibi çok büyük firmaların takibinde. İnşallah herhangi bir sıkıntı olmazsa şubat mart ayları gibi ihaleye çıkmasını bekliyoruz."