Bursa
Parçalı Bulutlu
26.4°

Bursa'nın ünlü dönercisi hayatını kaybetti!

BURSA , 30 Eylül 2019 Pazartesi, 10:11

Bursa'nın simgelerinden ünlü dönerci Demir Amca yaşamını yitirdi.

Bursa'nın ünlü dönercisi hayatını kaybetti!

Bursa'nın simgelerinden biri olan Demir Amca olarak bilinen ünlü dönerci Demir Esigül yaşamını yitirdi.

Demir Esigül'ün cenazesi ikindi namazında Ahmet Paşa Camii'nde kılınacak cenaze namazına mütaakip sonsuzluğa uğurlanacak.

DEMİR AMCA KİMDİR?

Bursa'nın lezzetlerinden olan Döner'e yeni bir soluk getiren Demir Amca'nın lezzet dünyası yolculuğu 1954 senesinde İskender Kebap'la tanışmasıyla başlıyor.

1954 senesinde Rumelin'den Bursa'ya uzanan göç yolculuğunda Bursa'ya yerleşen Demir Amca için yeni başlangıçların ilk adımı İskender Kebap oldu.

Genç yaşta tanıştığı ve burada geçen uzun yılların birikimi ile bugün bütün Bursa'nın bildiği "DEMİR AMCA DÖNER" Altıparmak semtinde faaliyete geçti.

Kısa zamanda ünlenen Demir Amca Döner Bursa'da Vali'den Emniyet Müdürü'ne, sanayiciden, sporcuya, sanatçılardan, öğrencilere kadar, geniş bir kitlenin uğrak yeri oldu. Sonraki senelerde Bursa'nın yeni yerleşim bölgeleri olan Nilüfer'de iki şube daha açtı. Zira öğrencilik dönemlerinde Demir Amca'nın dönerini yiyenler, büyüdü, iş sahibi oldu ve evlendi. O eski müşterilerin bir bölümü Nilüfer'de ikamet etmeye başladı. Ve nihayetinde, müşterilerinin ricasını kıramayan Demir Amca FSM ve Özlüce'de şubelerini açtı.