Bursa
Açık
20.9°

Bursa'nın önde gelen isimleri enbursa'dan çağrı yaptı: '#EvdeKalBursa'

BURSA , 28 Mart 2020 Cumartesi, 15:08

enbursa.com'un sorumlu yayıncılık anlayışıyla başlattığı #EvdeKalBursa" kampanyasına toplumun bütün kesimlerinden çok sayıda isim katıldı. Milletvekillerinden belediye başkanlarına, il ve ilçe başkanlarından STK başkanlarına, spor dünyasından gazetecilere kadar çok sayıda isim Bursalılara evde kal çağrısı yaptı.

Bursa'nın önde gelen isimleri enbursa'dan çağrı yaptı: '#EvdeKalBursa'

Tüm dünyanın korona virüs kabusuyla sarsıldığı şu günlerde hastalıktan korunmanın başta gelen yöntemi evde kalmak...

enbursa.com'un başlattığı "#EvdeKalBursa" kampanyasına Bursa'nın önde gelen isimlerinden destek geldi, çok sayıda isim enbursa.com aracılığıyla Bursalılara mesaj gönderdi.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK PARTİ Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, mesajında, "İçinden geçtiğimiz süreç hepimiz için yeni bir durum. Ama artık düşmanımızı tanıyoruz. Devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte işbaşında. Yakın temastan uzak durup, sosyal mesafeyi muhafafa ederek bu virüsün yayılımını engelleyebiliriz. Onun için evde kalmalıyız. Evde kal Bursa." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Lale Karabıyık ve Orhan Sarıbal ile Bursa milletvekilleri Dr. Mustafa Esgin, Atilla Ödünç, Osman Mesten ve Emine Yavuz Gözgeç (AK PARTİ) ile Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Prof. Dr. Yüksel Özkan da enbursa.com aracılığıyla Bursalılara evde kalın mesajı gönderdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu da enbursa.com aracılığıyla mesaj verdi.

Sadece milletvekilleri değil, siyasetçilerden belediye başkanlarına, rektörlerden STK başkanlarına kadar çok sayıda isim enbursa.com'dan Bursalılardan evde kalmalarını istedi.

AK Parti Genel Merkez Siyasi Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Mehmet Tunçak, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, MHP Bursa İl Başkanı Cihangir Kalkancı, MHP Nilüfer İlçe Başkanı Levent Karakoç, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Bursa Kent Konseyi Eski Genel Sekreteri Tahsin Bulut, İYİ Parti Bursa İl Başkan adayı Selçuk Türkoğlu, Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Dilek Üzümcüler, Eski İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, İMO Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Albayrak ve Muradiye Camii İmamı Lütfü Taşçı'dan da "#EvdeKalBursa" çağrıları geldi.

Spor dünyasından da ardı ardına mesajlar geldi.

Bursaspor Başkanı Mesut Mestan, Frutti Extra Bursaspor Başkanı Sezer Sezgin, Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Mustafa Er, Karagümrük Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Bursaspor'un genç forveti Kubilay Kanatsızkuş, Tofaş'tan Muhsin Yaşar ile Frutti Extra Bursaspor' dan Oleseni ve Robinson, enburs. com üzerinden "#EvdeKalBursa" çağrısı yaptı.

Ve cemiyet hayatı... Bursa cemiyet hayatının önde gelen isimleri de mesajlarını enbursa.com üzerinden verdi...

enbursa.com Yazarları da okuyucularına "Evde kalın, bizler de evdeyiz" mesajı gönderdi.