Bursa
Az Bulutlu
1.7°
enBursa Haber

Bursa'nın göbeği Heykel'de 1971 yılında silahlı saldırı. İşte o görüntüler

BURSA , 16 Haziran 2018 Cumartesi, 21:16

!971 Yılında çekilen bu görüntülerde Bursa'nın değişik semtlerinden görüntüler göze çarpıyor. Teleferik, çekirge caddesi ,eski valilik binası. Bu görüntüleri izlerken Bursa'nın ne kadar az bir nüfusa sahip olduğunu görmek mümkün.

Bursa'nın göbeği Heykel'de 1971 yılında silahlı saldırı. İşte o görüntüler

Evet enbursa.com ekibi,Bursa'ya ait olan eski görüntüleri sizlerle buluşturmaya devam ediyor.Bursa'da 1971 yılında çekilmiş olan ''seks fırtınası'' isimli filmin görüntülerinin bir kısmını sizlerle paylaşıyoruz.Filme teleferik ile uludağ'dan teleferik ile Bursa'ya inme sahnelerinde şehirde ki yapılaşmanın yok denecek kadar az olduğunu görmek mümkün.

Hemen ardından Altıparmak'tan çekirge istikametine giderken(Stadyum kültürpark girişi otobüs durağı) çekirge caddesinde orta refüje park eden araçlardan,trafik sorununun olmadığı bir dönemi izliyorsunuz.

Heykel... O zaman ki söylemi ile Heykel önü. İşte o sahnede eski valilik biması ve şimdiki Atatürk heykelini görmek mümkün. Silahla saldırı sahnesinde sizi gülümsetecek görüntüleri izleyeceksiniz.

Silahlı saldırı ile heykel'de Bursalılarda filme eşlik etmişler. Ancak vurulan kadına müdahale ederken kalabalığı zaptetmeye çalışan bir Bursalı göze çarpıyor. Hem kalabalığı durdurmaya çalışırken hemde gülümsüyor.

işte o döneme ait imkanlarla Bursa'da çekilen filmin Bursa sahnelerini sizlerle paylaşıyoruz. İyi seyirler.

Filmin konusu

Film, peşindeki adamdan kaçmaya çalışan Mine'nin hikâyesini anlatır. Tarık ile Nihal evlidir. Nihal, kendisine kötü davranan Tarık'tan boşanmak için dava açar. Nihal'ın arkadaşları Aynur ve Mine, mahkemede Tarık'ın aleyhinde şahitlik yaparlar. Bu duruma çok kızan Tarık, Nihal'ı ve Aynur'u öldürür. Mine, Tarık'tan kurtulmak için İstanbul'a kaçar. Tarık da, Mine'yi takip ederek İstanbul'a gelecek ve onu bulacaktır.