Bursa
Açık
25.2°

Bursa Milletvekili Gözgeç: Dağda savaş olmaz, terörle mücadele olur

BURSA , 18 Haziran 2020 Perşembe, 11:38

AK Parti Bursa Milletvekili, AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Av. Emine Yavuz Gözgeç, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki görüşmeler sırasında yaptığı konuşmada, HDP'li vekilin "Dağa çıkabilirdik" yaklaşımına karşı; Mecliste namusu ve şerefi üzerine ettikleri yemini hatırlattı.

Bursa Milletvekili Gözgeç: Dağda savaş olmaz, terörle mücadele olur

Vekil Gözgeç, "En temel hak, yaşam hakkını hedef alan terörle, teröristlerle mücadele görevi, sadece kahraman askerlerimizin değil, bu milletin kürsüsünde Vatanın ve Milletin Bölünmez bütünlüğünü korumaya yemin edenlerindir" dedi.

83 milyonun kalbinin, milletimizin güvenliği için terörle mücadele eden, teröristlerin inlerine giren kahraman askerlerimiz için attığını belirten Vekil Gözgeç, HDP'li vekilin, "Dağa çıkamaz mıydık, savaşamaz mıydık " ifadesine karşı, "Bu milletin kürsüsünden dağı bir referans ve tehdit olarak sunma talihsizliğinde bulunanlara, dağda savaştan bahsedenlere söylüyorum: Dağda savaş olmaz, dağda terörle mücadele olur. Dağa 2 nedenle çıkılır; ya terörist olmak için ya da terörle mücadele için" diyerek cevap verdi.