Bursa
Çok Bulutlu
21°

Bursa kaplıcalarında yeni dönem

BURSA , 02 Haziran 2020 Salı, 14:51

Kaplıcalarıyla ünlü Bursa'da, tesisler koronovirüsle mücadele kapsamında gerekli tedbirleri alarak hizmet vermeye başladı.

Bursa kaplıcalarında yeni dönem

Koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart'ta kapan günübirlik hamam, sauna, buhar odaları, jakuzi, kaplıca ve kapalı yüzme havuzları da normalleşme süreciyle birlikte hizmet vermeye başladı.

Dezenfektasyon işlemlerinin gün boyu sürdüğü tesislerde, görevliler müşterilerini maske, siperlik ve eldivenle karşılıyor.

TEDBİRLER ÜST DÜZEYDE

Pandemi sürecinde alınan kararlar gereği iki aydır kapalı olduklarını belirten Yenikaplıca Karamustafa Kaynarca Otel ve Banyoları AŞ işletme Müdürü Tamer Tekin, yayınlanan genelgeler kapsamında tedbirlerin alınarak hizmet verildiğini belirtti.

Tekin, "Sosyal mesafeyi gösteren işaretlerin çizildiği kaplıcaya gelenlerin ateşi ölçülüyor, ellerine dezenfekte dökülerek maskesiz girmelerine izin verilmiyor. Havuz ve aile kabinleri sık sık dezenfekte ediliyor."dedi.

Sıcak su müdavimleri ise uzun bir aradan sonra soluğu kaplıcalarda aldı. Kaplıca öncesi el ve ayak dezenfektasyon işleminden geçen müşteriler ateşleri ölçülerek maskeleri tesislere giriş yapıyor.