Bursa
Çok Bulutlu
21.6°

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger'den 19 Mayıs mesajı

BURSA , 18 Mayıs 2020 Pazartesi, 18:50

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı yayımladı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger'den 19 Mayıs mesajı

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger yapmış olduğu açıklamada, "Şanlı tarihimizde verdiğimiz bağımsızlık mücadelemiz, ecdadımızın her zaman ayrılmaz bir bütün olmuştur. Vatan, millet ve bayrak uğruna dökülen kanlarla yeniden can verilen bu vatan toprakları binlerce yıllık tarihine nice kutlu zaferler sığdırmıştır.

Bu ruh ve kudretle bundan tam 101 yıl önce 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yeniden alevlenen bağımsızlık meşalesi tarihimizin önemli dönüm noktalarından birine daha ev sahipliği yapmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarihi boyunca bağımsız yaşamış ve Dünya üzerindeki varlığını daima hür ve bağımsız olarak sürdürmüş Türk Milleti'nin, 1. Dünya Savaşı sonrası yaşadığı egemenlik tehdidine "Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır." sözüyle inanmış ve Samsun'a çıkarak bu şanlı mücadeleyi başlatmıştır.

Milletimizin göstermiş olduğu cesaret, inanç, birlik, beraberlik ve kahramanlıklarla elde ettiği zaferler, bayrağımızı hür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalandırmıştır. Vatan uğruna dökülen her kana, atılan her adıma minnettarız.

19 Mayıs 1919'un 101. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz yol arkadaşları olmak üzere Millî Mücadele'ye ruh veren tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de minnet ve hürmetle yad ediyor, gençlerimizin de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum." mesajı yer aldı.

Takoran Vadisi'nde sezon başladı
Takoran Vadisi'nde sezon başladı
Normalleşme ciğerle başladı
Normalleşme ciğerle başladı
Kaz Gölü kurtuldu
Kaz Gölü kurtuldu
Yavru yaban keçileri hastane bahçesine indi
Yavru yaban keçileri hastane bahçesine indi