Bursa
Puslu
21.2°
enBursa Haber

'Bursa, hükümetin kapsama alanı dışına mı çıktı?'

BURSA , 20 Eylül 2019 Cuma, 19:49

Bursa'nın Ankara'dan aylardır, hatta yıllardır beklediği ulaşım müjdesi bir türlü gelmezken, Kocaeli'de metro hattının Ulaştırma Bakanlığınca yapılacak olması geniş yankı buldu. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, kararla ilgili çarpıcı bir yorumda bulundu.

'Bursa, hükümetin kapsama alanı dışına mı çıktı?'

Kocaeli'deki Gebze Organize Sanayi Bölgesi (OSB)-Darıca Sahil Raylı Sistem Hattı'nın yapımı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca üstlenilecek şehir içi raylı sistemler kapsamına alındı.

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait Gebze OSB-Darıca Sahil Raylı Sistem Hattı'nın inşası için gerekli iş ve işlemler konusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkili olacak.

Karara İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu'ndan dikkat çekici bir yorum geldi.

Tatlıoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Okulu yap Bursa, camiyi yap Bursa, anladık. Ama, stadı yap Bursa, metroyu yap Bursa, hızlı tren şimdi yok Bursa, anlamadık. Bursa, merkezi hükümetin kapsama alanı dışına mı çıktı?..." diye sordu.

Tatlıoğlu'nun mesajı çok sayıda beğeni aldı.