Bursa
Az Bulutlu
24.4°

Bursa EYT Derneğinde şikayet tartışması

BURSA , 05 Eylül 2020 Cumartesi, 10:16

Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneğinde şikayet tartışması yaşanıyor.

Bursa EYT Derneğinde şikayet tartışması

Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar (BEYTD) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ölüç, sosyal medyada bir açıklama yaptı.

Bursa EYT Derneğinin yakın geçmişte dernek yönetiminde bulunan bazı kişiler tarafından şikayet edildiğini öne süren Ölüç, "Emeklilikte Yaşa Takılanlar ailesinin mağdur bir üyesi olarak; ortaya konan hak mücadelesinde etkin şekilde rol alarak destek vermek istedim. Bu destek vasıtasıyla ne maddi ne manevi ne siyasi bir beklenti içine girmedim. Bizler hak mücadelesi veren emekçi insanlarız. Hiç birimiz dernekçi değiliz. Hiç birimiz deneyim sahibi değiliz. Dernekçilik konusundaki tüm deneyimimizi de bu mücadele sırasında edinmiş olan emekçileriz sadece. Bundan dolayı, dernek ile ilgili kararları alırken usul hatası yapmamız son derece doğaldır. Yapılan usul hatalarının düzeltilmesi için gereken neyse yapmaya da hazırız. dedi.

EYT Derneğinin Dernekler Masasına şikayet edildiğini savunan Ölüç, "Süreç içinde adımı ön plana çıkararak Sosyal Medyada yapılan karalama kampanyası sırasında bazı cevaplar yazdım. Bence; gereksiz yere muhatap aldığım karalama kampanyasına cevap yazarak mücadeleye zarar verenlerin ekmeğine yağ sürdüm. Bu cevaplarım için tüm EYT li dostlarımdan özür dilerim. Kol kırılır yen içinde kalır. Kişisel çıkarların ön planda tutulması sonucu yaşanan bu tür ayrışmalar; EYT mücadelesine zarardan başka bir şey getirmemektedir. Kasıtsız olarak yapılan bu usul hataları karşısında, yapılan şikayeti ve takınılan karalama kampanyasını; değerli EYT ailesinin vicdanına sevk ediyorum." diye konuştu.