Bursa
Çok Bulutlu
21.6°

Bursa'daki sel felaketinde son durum

BURSA , 22 Haziran 2020 Pazartesi, 00:21

Bursa'nın Kestel ilçesinde meydana gelen sel felaketinde ölü sayısı 2'ye yükseldi. Akşam saatlerinde Dudaklı köyünde 24 yaşındaki engelli kızın hayatını kaybetmesinin ardından Kayacık köyünde de 5 yaşındaki kız çocuğunun cesedine ulaşıldı. Yaşanan felaketin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgeye geldi.

Bursa'daki sel felaketinde son durum

Bursa'nın Kestel ilçesinde meydana gelen sel felaketi hayatı felç etti. Dudaklı ve Kayacık köyünde akşam saatlerinde etkili olan sel, onlarca aracı, traktörü sürükledi, çok sayıda ev ile binlerce döküm ekili alan da sular altında kaldı. Çınarcık olarak bilinen dağ yöresinden kaya parçalarıyla gelen sel suları Dudaklı köyünde hayatı durma noktasına getirdi.

SEL BÖLGESİNDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN

Olay yerine AFAD, Jandarma. Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı İtfaiye Daire Başkanlığı ve AKUT ekipleri gelerek müdahale etti.

VALİLİK ACI HABERİ VERDİ

Bursa Valiliği, "Meydana gelen sel felaketinde Kestel İlçemiz Dudaklı mahallesinde 1998 doğumlu Kader Akbaba isimli engelli vatandaşımızın cansız bedenine ulaşılmıştır. Yine Kayacık mahallemizde, aynı aileden 7 kişi sele kapılmış olup, 2 kişi kendi imkanlarıyla kurtulmuş, 5 kişi sele kapılmış, bunlardan 1 kız çocuğunun cansız bedenine ulaşılmış olup kimlik tespiti çalışmaları sürdürülmektedir." açıklamasında bulundu.

OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Bursa'ya geldi.

Bakan Soylu, "7 kişinin bulunduğu bir evde toplam 5 kişi kayıp, bir kişi ölü bulundu. Kimlik tespit çalışmaları devam ediyor. Deredeki debi şu anda çok yüksek. Derede ağaçlıklar da var. Arama kurtarma çalışmalarında inşallah istediğimiz sonucu almamızı etkilemez. Şimdi yapacağımız tek iş, arama kurtarma konusunda, kayıp bulunan 4 kişiye sağ salim ulaşabilmek inşallah" dedi.