Bursa
Açık
27.2°

Bursa'daki o projeden haber var!

BURSA , 07 Aralık 2019 Cumartesi, 16:06

Olay Gazetesi yazarı İhsan Aydın, bugünkü köşe yazısında Bursaray'ın Emek hattının Şehir Hastanesi'ne bağlanması sürecinde yaşanan yeni gelişmeyi kaleme aldı.

Bursa'daki o projeden haber var!

Olay Gazetesi yazarı İhsan Aydın, bugünkü köşe yazısında Bursaray'ın Emek hattının Şehir Hastanesi'ne bağlanması sürecinde yaşanan yeni gelişmeyi kaleme aldı.

Aydın'ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

"Önceki gün Ankara'da Ulaştırıma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nde Bursaray'ın Emek-Şehir Hastanesi uzatma projesinin görüşmesi vardı.

O toplantıya Bursa'dan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Gazali Şen, BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, Yol Bakım Şube Müdürü Rüştü Şanlı ile Büyükşehir'den iki mühendis daha katıldı.

Bursa heyetinin Başkent'ten umutla döndüğünü öğrendik.

6 kilometrelik Emek-Şehir Hastanesi bağlantısı için AYGM'de mesai yapan bürokratlarımız projenin ocak sonuna kadar netleşeceği yönünde izlenimle kentimize dönmüşler.

AYGM'deki toplantıda bakanlık bürokratlarının projenin sorun yaşamaması için bazı eksikler konusunda da Büyükşehir heyetine hatırlatmalar yaptıkları da belirtiliyor.

Proje hazırlığının tamamlanmasını ardından da ihaleye çıkılması bekleniyor.

Bilindiği gibi bu hattın yapımını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın üsteleneceği duyurulmuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından bu müjdeyi Bursalılarla paylaşmıştı.

Bursa'nın öncelikli ve acil halledilmesi gereken yatırımlarının üst sırasına çıkan Bursaray'ın Emek-Şehir Hastanesi bağlantısı konusunda umut verici gelişmeler var.

Eğer bu konuda yıllara sari sarkma yaşanırsa, milyonlarca lira harcanarak kentimize kazandırılan gözde bir sağlık yatırımı ulaşım sorunu nedeniyle rantabl olarak kullanılamayacak."