Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
6.8°

Bursa'daki dev fabrikadan kritik karar!

BURSA , 26 Mart 2020 Perşembe, 20:44

Bursa'da Koronavirüs salgını sebebiyle Renault'un üretimi cuma günü durduracağını açıklamasından sonra BOSCH fabrikası da üretime bir hafta ara vereceğini duyurdu.

Bursa'daki dev fabrikadan kritik karar!

Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasının ardından başta Bursa olmak üzere Türkiye'deki birçok fabrika kritik kararlar almaya devam ediyor.Bursa'da üretim yapan Bosch üretime bir hafta ara vereceğini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde Oyak Renault'un da üretimi cuma günü durduracağını açıklamıştı.

Bosch işçilerine atılan mesajda, "Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşanan sıkıntılardan dolayı Bosch Bu1, Bu2, Bu4 işyerlerimizde 30 Mart 2020 Pazartesi günü itibari ile bir haftalığına kapatma kararı alınmıştır. Bu karar doğrultusunda çalışan arkadaşlardan kullandırılan yıllık izinlerine karşılık bire bir idari izin (1 gün yıllık izin, 1 gün idari izin) uygulanacaktır. Gelişmeler ve süreç hakkında kararlar alındıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm üyelerimize sağlıklı günler dileriz" ifadeleri yer aldı..