Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
7.7°

Bursa'daki cinayette sıcak gelişme!

BURSA , 21 Mart 2020 Cumartesi, 14:27

Bursa'da 2015 yılında dönemin Kestel Belediye Başkanı Yener Acar'a makamında silahlı saldırı düzenleyen Çağdaş Y. ortağı tarafından vurularak öldürüldü. Olayla ilgili gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi.

Bursa'daki cinayette sıcak gelişme!

Bursa'da Ekim 2015'te dönemin Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, makamında silahlı saldırıya uğramıştı. Daha önce belediyenin ihalelerini almak isteyen ve çay ocağı işletmek için arsa tahsisi talebinde bulunan, ancak olumsuz yanıt alan Çağdaş Y. ile Acar arasında tartışma çıkmış, tartışmanın büyümesi üzerine Çağdaş Y, tabancayla Acar'a ateş etmişti. Sağ bacağından yaralanan Acar, hastanede tedavi altına alınmıştı.

Silahla yaralama suçundan bir süre cezaevinde kalan Çağdaş Y. daha sonra arkadaşı olan Yusuf Demir ile ortak olarak araç kiralama ve büfe işletmeciliği yapmaya başladı. Önceki gün akşam saatlerinde alacak verecek yüzünden çıkan tartışma sonrası Çağdaş Y., ortağı tarafından silahla vuruldu.

Göğsünden yaralanan Çağdaş Y. arkadaşları tarafından Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil kapısının önüne bırakıldı. Yoğun kan kaybeden C.Y. hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili araştırma başlatan polis ekipleri inceledikleri güvenlik kameraları sonucu olaya karışan dört şüpheliyi tespit etti. Operasyonla gözaltına alınan Y.D. (46), E.D.(34), M.D.(48) ve İ.D.(30) isimli şahıslar ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.