Bursa
Parçalı Bulutlu
12.8°

Bursa'daki 'Atatürk Kros Yarışı' skandalı Meclis gündeminde

BURSA , 08 Kasım 2019 Cuma, 11:47

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 81'inci ölüm yıl dönümü öncesi Bursa'da Milli Eğitim'in yol açtığı skandal Meclis Genel Kurulu'na taşındı.

Bursa'daki 'Atatürk Kros Yarışı' skandalı Meclis gündeminde

Bursa'da Uludağ Rotary Kulübü'nün düzenlediği 10 Kasım Atatürk'ü Anma Kros Yarışlarına Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ilk etapta olur vermesi, ancak daha sonra katılımı engellemesi Meclis gündemine taşındı.

Genel Kuru'da gündem dışı söz alan CHP Bursa Milletvekilili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, şunları söyledi:

"Bugün Pakize Anne'nin duruşmasında Erdoğan'ın avukatı "Katılma dilekçesini sehven vermişiz." diyerek şikâyetinden vazgeçti ve milletin vicdanında zaten suçlu olmayan Pakize Akbaba beraat etti. Ne tesadüftür ki yine bugün Bursa Osmangazi İlçe Millî Müdürü, on üç yıldır Atletizm Federasyonuyla düzenlenen ve her yıl okullara duyuru için bildirdiği koşuyu bu yıl "10 Kasım Atatürk'ü Anma Koşusu" olduğu için son dakika okullara yazı yazarak ilk duyuruyu sehven yaptığını bildirip koşuya hazırlanan çocukları hayal kırıklıklarıyla evlerine gönderdi. Soruyorum: Her işi sehven yaptığınıza göre, şehit analarını sehven yargıladığınıza göre, Atatürk koşusunu sehven duyurup çocukları son anda sehven engellediğinize göre o koltuklarda da sehven mi oturuyorsunuz?"