Bursa
Parçalı Bulutlu
22.7°

Bursa'da Türkiye'nin en uzun soluklu edebiyat yarışmasına başvurular sürüyor

KÜLTÜR-SANAT , 28 Ocak 2020 Salı, 14:22

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması bu yıl hikaye dalında düzenlenecek. Konu başlığı 'Geçmiş Zaman Aynasında Bursa' olarak belirlenen yarışmaya katılmak isteyenlerin eserlerini en geç 10 Nisan 2020 Cuma gününe kadar Osmangazi Belediyesi'ne teslim etmeleri gerekiyor.

Bursa'da Türkiye'nin en uzun soluklu edebiyat yarışmasına başvurular sürüyor

Edebiyat dünyasının usta isimlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar anısına Osmangazi Belediyesi tarafından 2001 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması için başvurular sürüyor.

18 yıl içerisinde Türk edebiyatına şiir, hikaye, makale, roman ve araştırma inceleme dallarında birçok eser kazandıran yarışma bu yıl hikaye dalında düzenlenecek.

Yarışmacılar eserlerini 'Geçmiş Zaman Aynasında Bursa' konu başlığı altında kaleme alacak.


Yarışmaya katılım bir eserle sınırlandırıldı.Katılımcıların en geç 10 Nisan 2020 Cuma gününe kadar eserlerini Osmangazi Belediyesine teslim etmeleri gerekiyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, hafta sonu düzenlenen tanıtım toplantısında "Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışmasının bu yıl 19'uncusunu düzenliyoruz. Aynı zamanda 2020 yılının ilk etkinliğini de düzenlemiş oluyoruz. Bu etkinliğimiz, Türkiye'nin yanı sıra ülke dışındaki edebiyat severler tarafından da takip ediliyor. Yoğun bir katılım oluyor. Bu ilgi sayesinde yarışmamız geleneksel hale geldi. Türkiye'nin en uzun soluklu edebiyat yarışması olan bu yarışmamıza, her yıl amatör ve profesyonel yüzlerce yazar katılıyor. Türk edebiyatına yeni şair ve yazarların kazandırılmasına vesile oluyoruz. Bu bizim için gurur verici" diye konuşmuştu.

Bu yılki yarışmada, birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye, 7 bin 500 TL, mansiyon alanlara ise 3 bin TL para ödülü verilecek.