Bursa
Az Bulutlu
33.4°

Bursa'da trafik! Düğüm değil, kördüğüm...

BURSA , 11 Eylül 2019 Çarşamba, 12:06

Zaten içinden çıkılmaz bir hal alan Bursa trafiği, okulların da açılmasıyla iyice kördüğüme dönüştü. Vatandaş isyanlarda, ancak Büyükşehir Belediyesi sus pus... Bursalılar, 31 Mart yerel seçimlerinden önce açıklanan projelerin ne zaman hayata geçeceğini merak ediyor. Trafik sorununu 2 yıl içinde kent gündeminden çıkaracağı sözünü veren Başkan Alinur Aktaş, ilk 6 ayı boşa geçirmiş durumda...

Bursa'da trafik! Düğüm değil, kördüğüm...

Şehir içi ulaşım ve trafik tıkanıklığı Bursa'nın hala en önemli gündem maddesi...

Bursa'da okulların da açılmasıyla trafik yükü neredeyse ikiye katlandı.

Sadece Ankara-İzmir yolu olarak bilinen ana arterler değil, sürücülerin alternatif olarak kullandıkları ara yollarda bile araç kuyrukları var.

Trafilkte en sorunlu bölgelerin başında Acemler geliyor.

Ankara gidiş yönünde Beşevler Küçük Sanayi'den başlayan trafik ancak BUSKİ sonrasın rahatlıyor. O da biraz...

İzmir gidiş yönünde de durum çok farklı değil...

BÜYÜKŞEHİR 3 MAYMUNU OYNUYOR

Adım adım ilerleyen trafik sürücüleri adeta çileden çıkarırken, tüm gözlerin çevrildiği Büyükşehir Belediyesi adeta üç maymunu oynuyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, göreve geldiği Kasım 2017'den 31 Mart 2019'a kadar olan dönemde bazı bölgelerde "akıllık kavşak" uygulamasını hayata geçirerek, trafiği yüzde 40 oranında rahatlattıklarını iddia ediyordu. Aktaş, seçim öncesi yaptığı açıklamada, "Ulaşım konusunda 18 tane kavşak akıllı hale getirildi ve bu hamleler şehirde kendini hissettirdi. Daha düzenlenmesi gereken 57 kavşak var." demişti.

SEÇİM SONRASI TEK BİR ADIM ATILMADI

Aktaş, yerel seçim öncesi yaptığı açıklamalarda, Ulaşım Master Planı ile Bursa'nın trafik sorununun 2 yıl içinde çözümleneceğini, seçimden hemen sonra da ilk iş olarak Acemler için hazırlanan projeye başlanacağını söylemişti. Ancak seçimlerin üzerinden 6 ay geçmesine karşın ulaşım projeleri konusunda tek bir adım atılmış değil.